regina.golierova
07.05.15,19:57
§7

a tá znela :Nakupujem tovar v hotovosti v Poľsku, následne ho na Slovensku predávam s mojom maržou..
Otázka znie: Ak Poľsky predajca mne predá tovar bez dph, ja som čo povinná na Slovensku. podať tlačivo DPH a zaplatiť aj dph nášmu štátu.
Prečo mnohí živnostníci majú registráciu podľa §7 odst.2 a nepodávajú dph a neplatia dph, Má zmysel sa dobrovoľne registrovať podľa §7 odst.2.
0 0
Tweety
07.05.15,17:58
§7
a otázka?

Kedže sa tu už objavil ja text, tak sa ešte raz opýtam podstatnú vec, si platiteľom dph alebo nie si? Alebo si registrovaná podľa § 7?
alicacka
11.05.15,06:41
Predtým ako začnete nakupovať tovar alebo službu v zahraničí, máte povinnosť sa u nás registrovať!
KlaudiaKK
11.05.15,06:52
faktúru z Poľska vyčíslenú bez DPH si "samozdaníte" u nás t.j. uplatníte odpočet a aj dph zdaníte t.j. vyjde nula - ale vzhľadom k § 7 ste povinní podať priznanie k DPH ak ste sa samozrejme registrovali pred uskutočnením obchodu. A na otázku prečo mnohí živnostníci sú registrovaní podľa § 7 a nepodávajú dph - ja neviem odpovedať iba toľko - asi ešte nemali kontrolu a tak nevedia koľko ich to bude v tomto štáte stáť :(
marjankaj
11.05.15,06:59
Ak je registrovaná podľa §7 tak nie je platiteľom a teda nemá nárok na odpočítanie DPH podľa §49.
Je však povinná podať daňové priznanie DPH a DPH aj zaplatiť.
marjankaj
11.05.15,07:01
Povinnosť registrácie je iba pri službách a tovare nad 14000 €.