zorran
07.05.15,22:14
Zdravim, chcel by som sa opytat niekoho kto sa trosku rozumie problematike.
Minuly rok sme kupili starsi rodinny dom, a postupne ho prerabame a davame dokopy. Kedze majitel, ktory tam byval predtym, nemal auto, tak tiez nemal ani zriadeny zjazd na pozemok. Kedze my mame auta dve a medzi poplotom a komunikaciou je len maly travnaty pas (nie chodnik) a uz mi stihol aj nejaky dobrak odrayit spetak, spravil som nasledovnu vec. Hranicu pozemku som si posunul 1,5m na svoj pozemok, cize som "obetoval" zo svojho pozemku aby som mohol kludne parkovat, kym sa nespravi riadny plot a zjazd. Nechal som si tam este naviezt makadam, ktory je z casti (nie velkej) aj na tom pravnatom pase, ale konci cca 0,5m od komunikacie. No a jedneho dna isiel okolo pan zo stavebneho uradu a zacal mat otazky, ze preco som neziadal o povolenie na zjazd a podobne. Mna osobne to dost zaskocilo, lebo ziaden "zjazd" som nerobil. Ako som uz spominal, je tam navezeny iba makadam, ktory je viac menej na mojom pozemku, na tom travnatom pase je ho minimum a nenapaja sa priamo na cestu. Tak isto som nic nebetonoval ani nic podobne. Potrebujem na trochu kamenia nejake povolenie?
buchač
07.05.15,20:28
Máš úplne jedno, či potrebuješ povolenie alebo nie....a teraz sa nemá význam oháňať nejakým zákonom.

Ide proste o jedno...o ľudskú vlastnosť dotyčnej osoby, ktorá má moc v rukách....a to je starosta obce, lebo on má pod palcom stavebný úrad.
Na Tvojom mieste by som urobil niečo iné...vopred sa opýtal starostu, či je potrebné nejaké povolenie...buď s ohlasovacou povinnosťou alebo bez neho.
-----------------------------------------

...a ver, že tak na chalupe aj robím - lebo tiež dávam to alebo onô do poriadku. Prídem, spýtam sa, či chce lajstro alebo nie a fertig..a starosta je pritom môj sused o 2 čísla ďalej....;)
Nemá význam ťahať sa za prsty s domácimi...trvá roky, pokiaľ Ťa začnú ako tak akceptovať a aj zdraviť ako prví. Mne to trvalo cca 4 roky...:rolleyes:
zorran
07.05.15,20:36
No keby som to bol tusil, urcite to tak spravim, Vobec ma ale nenapadlo, ze trochu kameniva, ktore nieje ani priamo spojene s komunikaciou bude niekto povazovat za zjazd na komunikaciu. Podstata veci je ta, ze uz som to spravil a teraz je skor otazka, ze ci naozaj na toto potrebujem nejake povolenie....
Peggynka
08.05.15,05:09
Najlepšie,čo môžeš urobiť,je zájsť na obecný úrad a dať to do poriadku :) Nech ti pán ukáže zákon,že čo si porušil,keď si si na svojom pozemku urobil miesto na parkovanie (s tým,že je to dočasné) a podľa toho postupuj.Ja som si urobila stojisko pred garážou a mali námietky,že strecha je nad mestským pozemkom;vytiahla som papiere o vlastníctve a dokázala,že môj pozemok siaha až k ceste,nie ako majú susedia,že medzi cestou a ich pozemkom je pás (akože chodník),ktorý patrí mestu.Nie je to chodník,len trávnatá plocha a u nás sa chodí po ceste.Ak budú chcieť robiť chodník,nech si to odo mňa kúpia (platím za to dane :) )