neovmt
08.05.15,06:52
Dobry den,

som zaroven zamestnanec aj SZCO. V Aprili som ako zamestnanec prekrocil maximalny vymeriavaci zaklad pre odvody. Takze podla mojho nazoru by som v tom mesiaci nemal platit preddavok na socialne poistenie ako SZCO, je tak?
(Pre ZP to neplati, to sa zuctuje v RZZP).

Kontroloval som si to aj v aplikacii Saldokonto socialnej poistovne, no tam mam preddavok rovnaky, takze som ho pre istotu zaplatil. (Oni samozrejme nemozu dopredu vediet aka bude moja mzda, takze chapem ze to tam je).

Je potrebne teraz poziadat SP o vratenie alebo to bude zohladnene v dalsom preddavku?

Ako ste riesili niekto iny takuto situaciu?
Dakujem
KEJKA
08.05.15,05:16
Musíš v Soc.poisťovi požiadať o započítanie súbehu, na základe toho ti vrátia preplatok, alebo ty zaplatíš menej v nasl. mesiaci. Žiadosť som podávala osobne - priamo na mieste som napísala 1 vetu, ako mi to nadiktovala teta, následne telefonicky alebo pri ďalšej príležitosti som sa dozvedela sumu, o ktorú si mám krátiť najbližší odvod.
veronikasad
08.05.15,06:28
SP (zatial) nerobí RZ poistenia. Tak ako píše Kejka, musíš písomne požiadať o vrátenie poistného alebo započítanie s nasledujúcim mesiacom.
neovmt
08.05.15,07:35
Dakujem. Napisem teda do SP.