valoda1
08.05.15,07:24
Neviem kam sa mam uz obratit, zacalo to pred troma rokmi v Bratislave kde som 40 000e dal na podnikanie ale pravdaze biznis nevysiel a prisiel som o vsetko a keby som mal platit banke tak skoncim na ulici.. s priatelkou sme dostali ponuku do zahranicia mimo EU.. celkom sa nam dari ideme sa pokuzit ziskat citizienship teda zahranicne obcianstvo

priatelka caka dieta a chceli by sme sa aj zobrat.. uz sa mi začalo exekucne konania pravdaze uz sa nenachadzam na trvalej adrese kde len chodia listy
KEby to mam platit skoncime na ulici vybral som si moznost neplatit a ist do zahranicia je to lepsie ako skoncit na ulici. priatelka ma zdravotnu vadu nemoze pracovat zivim aj ju takze peniaze co zarobim miniem le nan naklady a pride maly drobec.. Exekucia ked sa este nezacala ale coskoro bude.. moze exekutor ak ma najde v zahranici siahnut na majetok mojej zeny alebo dietata ?? vsetko pisem na priatelku aby som ja nemal majetok ani nic ? poradte ako to funguje v praxi

viem ze je moznost aj exekuovat v zahranici alebo banky predaju tu pohladavku vymahacim agenturam.. ale maju problem vymoct nieco na Slovensku nie to este v zahranici.... urcite viem ze dlhe roky sa nic nebude diat ale zrazu sa to kedykolvek moze spustit a ked uz budeme zobraty s priatelkou tak na mna nebude ziaden majetok ale na nu tak jej to budu moct zobrat ?
taiko
08.05.15,05:46
to co sa chystas urobit, moze a s velkou pravdepodobnostou aj bude mat dopad na cely Tvoj zivot a Tvoju rodinu a mozno aj potomkov. Podobny nestastnik pisal o tom tu.
http://www.porada.sk/t265864-moze-exekutor-siahnut-na-moj-ucet-v-zahranici-novy-zeland-rady.html
Myslim, ze za dlh ktory vznikol pred manzelstvom manzelku nik nahanat nemoze, ale podla mna vsetko naklady, ktore v suvislosti s dlhom vzniknu po uzavreti manzelstva budu sucastou BSM. T.j vsetko uroky, poplatky, sudne trovy atd atd. Nezabudni aj ze Tvoj dlh kazdym dnom narastie. Exekutor nema problem vymoct nic, ako nahle nieco mas, exekutor sa k tomu dostame, trebars aj o 20 rokov.
Nuz a zit cely zivot na uteku? Tvoja zena o tom vie, comu chces ju aj deti vystavit?
sosak
08.05.15,05:56
ten profil na pokece.sk je tvoj ? Neodrbávaš trochu ?
valoda1
08.05.15,05:57
po 1. neviem prečo nazývas toho chalana nestastnik ked nieje jediny, ani ja a dalsich stovky slovakov v podobných situáciach.. pokial si to nenazil tak nevies o čom to je tak prosim ta nehovor, že čo sa chystam urobiť atd.. keby to platim nechapes že nedokazeme vyžiť, pisal som, že moja priatelka nemôze pracovat lebo ma zdravotne problemy.. vsetko platim ja ani nevies ake je to tu v zahraniči akurat na vyžitie..

Priatelka o tom vie ale nema nam kto pomoct kde mame zohnat tie peniaze a na splatky ? skus si len na chvilu sa dostat do tejto situacie ? čo by si robil nemame na splatky.. čiže moja otazka.. takže ked exekutor začne konania a stale budem slobodny.. až potom si priatelku zoberiem tak to bude ta exekucia konana len na mna a môj majetok či po čase už ked budeme vydatý môzu nam zablokovat ucet v zahranici aj ked bude na priatelku ?

neviem inac preco je ta tema novy zeland exekucia zablokovana, tam som sa chcel spytat nech nevytvaram novu temu

dakujem
valoda1
08.05.15,05:59
a kto hovori ze budem zit na uteku ?cvsak ja kedykolvek pridem na slovensku ja nebudem mat zakaz vstupu do EU a sllovenskej republike. len tam nebudem nic vlastnit to ja vas pane este mam ucit taketo zakladne veci ? na uteku nebude nikto len budeme pracovat a zit v zahranici a kedykolvek na svk prideme.. sme v situacii ze nedokazeme platit pozicku a dlhsi cas nebudedeme jasne ze by sme to radsej platili
lujza.j
08.05.15,06:04
no vieš....neuveríš tomu,ale sú aj takí..ktorí vycestujú makať von...aby si zrovna tie svoje dlhy nech už vznikli akokoľvek sú to každého sračky....platili!.....
valoda1
08.05.15,06:04
aky profil na pokeci ? tam ani ucet nemam, neviem o comhovoris ? porosim k teme piste kazda info mi je vzacna sme vazne zufali
sosak
08.05.15,06:06
daj si do googla valoda1 a zobrazí sa profil valoda1 :D
taiko
08.05.15,06:06
Tiez zijem v zahranici a tiez bola doba, ked som si pozical na jedlo, je ale pravdou, ze som nikdy nespreneveril 40000EUR.
Keby si Ty pozical peniaze a Tvoj dlznik by zdrhol do zahranicia, ako by si to bral?
Co sa toho uteku tyka. Myslim, ze v teme to niekto spominal., ze za neplatenie dlhu mozes byt aj trestne stihany. Ale to si musis overit. Ako pisem, utekat cely zivot pred veritelmi, smutne.
Este raz. Podla mna dlh 40000EUR pred manzelstvom bude iba Tvoj, ale dlh 1000000EUR, na ktory sa Tvoj dlh vysplha pri neplateni bude vas spolocny podla mna. Nie som pravnik, davam len svoj nazor aby tema ostala na vrchu a odpovedal Ti niekto pravne fundovany.
valoda1
08.05.15,06:08
ja driem nato aby som zaplatil najomne, poistenie za auto, a svoju priatelku a dieta ktore cakam.. budem platiť pôzičku a budeme na ulici ?? vy to nechapete proste bud platit pôzicku alebo skoncit na ulici ?? proste vy len vidite je to tvoja chyba,, plat si to ale rozmyslajte troska ako ludia .. to na ulici mame skoncit ?
terezamaria
08.05.15,06:08
Exekučné trovy častokrát presiahnu výšku dlhu.....takže zadlžíš aj svoju rodinu, deti.... asi rozumnejšie by bolo požiadať o splátkový kalendár a pomaly sa pustiť do splácania.
valoda1
08.05.15,06:10
chcel som ti tu dat len valoda ale nepustila ma lebo tu taky nick existuje tak som si tam dal 1, to taketo sracky ludia riesite ? ja normalne zasnem ako si my nechceme pomoct nic.. ja tu prosim o radu a mne tu cosik o pokeci pisete ??? ako by nikde neexistoval taky isty uciet ah boze môj
taiko
08.05.15,06:14
pises, ze my name rozmyslat. A Ty si rozmyslal, ked si spreneveril 40000? Vtedy si nemyslel nato co bude?
Pozri, nikto Ta nesudi, len treba veci nazyvat pravymi menami. Vyrobil si si problem, tak by si sa ho mal ako chlap aj pokusit vyriesit. Rozumieme sa?
Nepises, v ktorej krajine si. Ak si v EU, tak Ta exekutor najde veeelmi lahko a v suvislosti so stale sa zjednocujucou legislativou, to exekutor bude mat za chvilu take lahke, ako keby Ta nahanal na SK.
taiko
08.05.15,06:36
sosak
08.05.15,06:44
kopretinka
08.05.15,06:45
ako podľa nicku môžeš súdiť človeka??? takých nickov sú stovky
sosak
08.05.15,06:51
ja som sa len pýtal, nesúdil som človeka čítaj pozorne a neurážaj.
kopretinka
08.05.15,06:56
ty čítaj pozorne,kde som ťa ja urazila?? súdil si ho,hneď si z neho spravil odrbávača.
misoft
08.05.15,06:58
@sosak - mrkni sa na profil na Pokece - tam sa uvádza "ženatý" a tu user valoda1 píše "chceli by sme sa zobrať" - takže akosi to "nesedí" ;)
sosak
08.05.15,07:01
Niekto dal valoda1 ban. Nejaký dôvod bol.
taiko
08.05.15,07:07
na druhu stranu sa fakt neda dokazat, ze ide o jednu a tu istu osobu. Ejha ale veru kukam, ze ho zbanovali. Ja som to nebol :D
sosak
08.05.15,07:08
@ kopretinka, a čo si poradila ?
jslancik
09.05.15,07:36
to som tiež niekedy radil v podobných prípadoch. Potom mi niekto napísal, že osobný bankrot neznamená "zabudnutie na predošlé dlhy". Napr. 3 roky príde cca o 70% čistých príjmov. ON sa nerozhoduje medzi tým, či to bude splácať celý život, alebo 3 roky. Vtedy by to bolo jasné - vyhrali by tri roky - aj keď práve o tie mu ide - vtedy budú mať najväčšie výdavky na bývanie a dieťa.
On sa rozhoduje ale medzi platením a neplatením (ujdením a dúfaním, že ho nik nenájde a už vôbec nie s majetkom).
Osobný bankrot bol voľba pred 3 rokmi, nie teraz.
sosak
09.05.15,08:00
Silne pochybujem, že za ujdením sú len peniaze, predovšetkým tu ide o nezodpovednosť a sebectvo. Predsa pri pôžičke mal ručiteľa, bez ktorého banka peniaze nepožičiava, na neho nemyslí. Osobný bankrot je voľba, len musí prehodnotiť svoj postoj k ďaľšiemu životu. Načo mu je svadba, keď chce všetko písať na priateľku, tu si odporuje. Samozrejme, že pri osobnom bankrote by splácal svoje dlhy a ten trvá presne 3,5 roka, ale dlhy si narobil sám a musel by sa za tú doby uskromňovať a to je asi pre neho koniec sveta.
karakul
09.05.15,08:41
... akože nepíše, že v ktorej krajine... Nový Zeland... toto je pokračovanie tej témy... on nechce apel na morálnu stránku problému, chcel by uistenie a najmä radu, ako sa z toho bezpečne dostať, aniž by to splatil.
felix1
09.05.15,08:58
Je pravda ze som to este nezazili, ale aj vdaka tomu ze neboli chamtivy a nezobral som si nesplatitelnu pozicku s vidinou zbohatnitia.

Musis platit za auto, ???
Kolko ti z 40000.- este zostalo?
Novy Zeland ta bez hotovosti nebude tolerovat :

http://newzealand.sk/viza/

Pre vycestovanie je potrebné aby ste mali :

platný pas,
boli vo veku 18- 30 rokov a nebrali so sebou svoje deti
mať kúpený spiatočný lístok, alebo preukázať dostatočné finančné prostriedky na jeho zakúpenie
preukázať sa financiami vo výške minimálne 4.200 NZ$ na pokrytie životných nákladov na Novom Zélande
spĺňať zdravotné požiadavky na výkon práce
mať zabezpečené komplexné zdravotné poistenie na celú dĺžku pobytu
tannenkau
09.05.15,11:23
Tak ty si zúfalý ???? :D
alebo iba trúfalý ?

"" pred troma rokmi v Bratislave kde som 40 000e dal na podnikanie ale pravdaze biznis nevysiel ""

keby si tam praskol svojich 40k a nie z banky , tak by si to asi neprešiel tak zľachka :D
buchač
09.05.15,11:51
valoda1 (Včera 09:10) ja normalne zasnem ako si my nechceme pomoct nic.. ja tu prosim o radu..
=======================================

Ja ŽASNEM tiež !!!
Ty chceš radu, ako ojebabrať každého navôkol.

----------------------------------------------------------

Takých by som rovno do basy strčil...