Matt Matlak
08.05.15,07:35
Dobry den,
Sme traja studenti, podpisali sme zmluvu o prenajme v byte. Je to 3-izbovy byt, dve izby obyvame my tretia je obyvana prenajimatelom. Ma vlastny zachod. Zmluva je v samozrejme v nemcine, takze nam ju na zaciatku precital v anglictine a vsetko bolo v poriadku. Taktiez v septembri povedal ze tu bude len obcas, v obednajsich hodinach. Stal sa presny opak, je tu furt aj cez noc, vola si tu koho chce, a na nicom sa nevieme dohodnut. JE to klamar, zistovali sme si to aj na minulych najomcov. Pouziva nasu kupelnu. V izbe som mal plesne, ktorych som sa zbavil, v tej dobe to bol tiez obrovsky problem, zistit ci to je moja chyba alebo jeho. Zmluvu mozeme rozviazat koncom augusta. Najom mesacny je 950, kaucia bola 2000 eur.

Mozeme jednoducho odist, nechat mu papier ze koncime zmluvu? Sme ochotni mu nechat celu kauciu nech mame poko, len chceme odist. Je to typ cloveka ktory riesi kazdu vec, a preto sa bojime ze ked zaplatime vsetky najmy tak aj tak nam nevrati kauciu pretoze nema ziadne peniaze. PReto je furt u nas pretoze nema ziadne peniaze.
Co by ste robili na nasom mieste? Bola to chyba ze som si nedal hned na zaciatku prelozit zmluvu do SK. Sme ochotni aj zaplatit niekomu na nejake nezavisle posudenie situacie. Mame ako obcania EU narok na nejaku bezplatnu pravnu pomoc aj v tejto oblasti?