mirma
08.05.15,09:24
Ahojte radci, máme v byte problém s tým že sa nám zráža voda na plastových oknách, potom to steká dole. Následne sa nám zvyšuje vlhkosť v domácnosti a bojíme sa plesní. Je to tiež nepraktické utierať každé ráno. Tento problém sa nám vyskytuje len v zime... Viete poradiť ako tomu predísť ?
Anika61
08.05.15,07:50
Dá sa predísť- každodenným riadnym vetraním...aj v zime,veľa ľudí práve v zimnom období vetranie zanedbáva....keď som bývala v paleláku,celú zimu som mala otvorenú/mierne/aspoň jednu ''vetračku''
upchpp
08.05.15,08:44
treba 3 x denne maximálne vyvetrať. Najlepšie prudko otvoriť všetky okná na 5-7 minút. Celedenne otvorené okno sa nedoporučuje,
a dôležité je prekonanie rosného bodu, čiže zvýšiť vnútornú teplotu
lujza.j
08.05.15,08:58
menej kúr a viac vetraj....
erik555
08.05.15,10:22
samozrejme, ze vnutornu vlhkost znizovat a to jednoduchym sposobom: vetranim - idealne prievanom na par minut, minimalne 2x denne. Potom uz iba vymena izolacnych skiel (ak su poriadne stare, kde uz mohol uniknut plyn z medzisklenneho priestoru)...este lepsie za trojsklo.
Peggynka
08.05.15,11:28
Dodržiavať režim vetrania (3-4x denne pootvárať okná,ponechať za čas,kým sa nestratí na skle para-cca 3-5min.),neprekurovať,nesušiť v byte prádlo,zlikvidovať kvety,mať dobrý digestor a kontrolovať vlhkosť (vlhkomer).V prípade nadmernej vlhkosti používať odvlhčovače.Za každú cenu zabrániť vzniku plesní !
lapejko
08.05.15,14:02
jednoznačne výmena skiel za trojsklo s hlbším zasklením a teplým rámikom, napr.Swisspacer...V zime som si kvôli tomu kúpil bezkontaktný teplomer a meral som pri mínusových teplotách rôzne typy okien a skiel...
Na bežnom plastovom okne s hliníkovou zasklievacou lištou má rám asi o 6 stupňov menej ako stena, stred skla ešte o jeden stupeň,okraj skla až o 2,5 stupňa menej ako stred, v danom prípade 8,5°C čo je už výrazný tepelný most...
Pri 8,5 cm drevenom ráme eurookna za rovnakých tepelných podmienok bol rám chladnejší ako stena o 3°C, ale trojsklo s teplým rámikom malo o necelý stupeň viac ako rám.
mirma
12.05.15,08:29
Nedá sa to uskutočniť aj nejakou menej finančne náročnou cestou ?
mirma
12.05.15,08:30
ok, to sa aj snažíme ale podľa možností, mám malú dcérku tak to nemôžem prehaňať...