helenka 22
09.05.15,16:46
Dobrý deň,môj sused si nainštaloval tieniacu sieť na môj plot na mojom pozemku,ale z jeho strany,napriek môjmu nesúhlasu.Co môžem teraz urobiť ked ju tam nechcem?
marjankaj
09.05.15,15:01
No odstráň ten tvoj plot.
Mária27
09.05.15,15:09
stačí ho očistiť
buchač
09.05.15,15:15
Mária27 (Dnes 18:09) stačí ho očistiť.
==============================
Na spôsobe nezáleží...;) :D
terezamaria
09.05.15,16:42
Určite by som si spôsob našla a veru by bol čistý....
buchač
09.05.15,16:55
Terka....

...už v dobách minulých, počas dôb honu na čarodejnice sa vravievalo..."Oheň očisťuje"...;)
marjankaj
09.05.15,16:57
Nechceš ju na tvojom plote alebo ju nechceš vôbec?
Tweety
09.05.15,16:57
Šak si nepodpáli vlastný plot,. to by bolo nerozumné.
marjankaj
09.05.15,17:00
A snáď sa vraciame do stredoveku? Aj keď občas mi to tak pripadá.
sito
09.05.15,17:02
Však je to hranica, prečo nie ...
marjankaj
09.05.15,17:13
Sito na Slovensku je to tak. Ale v iných jazykoch je to iné :D
buchač
09.05.15,17:18
Tweety (Dnes 19:57) Šak si nepodpáli vlastný plot,. to by bolo nerozumné.
==================================
To ja musím na všetko návody dávať ??? ;)

Plot nemusí podpáliť.
Uvažuj...
Pokosím nejakú trávu a podobne.
Založím ohník v príhodný čas, keď vietor bude smerovať na MOJ plot.
Že sa chytí nejaká handra na MOJOM plote ???...a koho to bude srať ??? MŇA teda nie...

Podmienkou pri takomto "čistení" plota je je prítomnosť suseda doma...aby mohol hasiť, čo "podpálil"...

Pochopila ???
sito
09.05.15,18:40
A nejedná sa o tuto spomínaný plot?

https://www.youtube.com/watch?v=I8-T4-PoRTI

Keď Čálika nsaeru, viete čo spraví?
helenka 22
09.05.15,20:38
Nechcem ju vobec,dal to na pletivo a vyzera to otrasne.
lujza.j
10.05.15,05:48
kúp si svoju tesniacu sieť tvojemu oku ladiacu a daj si na svoj plot zo svojej strany....a už to nebude vyzerať otrasne....
niet nad krásne susedské vzťahy.
jáj ludia..míňate energiu na capiny....
arizona
10.05.15,06:01
Je pravda,ze sused sa ta mal spytat vopred,kedze ide o tvoj plot. Ak ti to naozaj vadi,tak ho vyzvi na odstranenie. Ked nebude suhlasit,obrat sa na mestsky urad,oni ho vyzvu k naprave.

Ale....ked sused bude chcie tu siet silou mocou,urcite si najde moznost,ako ho urobit. A mozno to bude vyzerat este spatnejasie,urobi ti naschval. Postavi nejaku rarohu tesne vedla tvojho plota a vyhlad budes mat este horsi.

Na tvojom mieste by som bola rada,ze mam sukromie a ze si so susedom necumime do zahrady. Ak ma original tieniacu siet,urcenu na tieto ucely,tak to nie je zas take spatne,len nezvyk zo zaciatku,lebo nevidis dalej,ako doteraz.
Nasad si pred plot nejake pekne kriky,uvidis,ze to bude pekne
helenka 22
10.05.15,07:20
On trpí nejakou poruchou,ze ho vsetci sledujú, tak si obalil cele pletivo,15 rokov mu nevadilo ze okno detskej izby je orientovane na jeho pozemok,lenze to okno tam bolo uz vtedy,ked oni este len dom stavali,nas dom je starsi,zrekonstruovany.Teraz mam tri metre pred oknom tu zelenu handru.Upozornila som ho ze to tam nechcem,ale napriek tomu to tam dal.Asi si budem musieť dat zamerať pozemok geodetovi,a tak mu dokázať ze plot je na mojom pozemku,cize moj.
buchač
10.05.15,07:57
Čítam a čítam...a čudujem sa odpovediam.

Kua, raz je to majetok, tak ako je možné, aby si naň niekto niečo dával, pripevňoval, zavesoval,drbal....
To sa jeden musí sťažovať od šavla ku pavlovi, aby sa svojho práva domohol ?
Trt makový a dva klince.
Ako vravím, raz je to môj a tým pádom NEEXISTUJE bez môjho povolenia nič na ňom realizovať.
Veď teraz sa jedná o plot a čo bude nasledovať v budúcnosti ???
-----------------------------------------------------------------------
Minule v tv bol šot.
Chudáčisko Kňažko sa do kamery vyplakával, že musel svoj plot presunúť. Vzdialenosť, ktorú presahoval k susedovi bola cca 50-100 cm...musel vyrezať svoje tujky, musel zbúrať murovaný plot a začať odznova...

Bodaj by ale vždy a za každých okolností takéto rozhodnutia platili....a aj pre každého. Tie čierne stavby by som zbúral natotata...a na náklady "staviteľa"...

DOPLNENIE :


helenka 22 (Dnes 11:33) Debilovi to musis dat na papieri.Murik a betonove stlpy su od povodneho majitela,tak ako som ich kupila.Pletivo si dal sused nove,na povodne betonove stlpy-moje,poprosil ma ci moze vymenit to stare,dovolila som mu.Mne to je jedno,ja tam ani plot nepotrebujem,lebo jeho dom je asi 2 metre pod urovnou mojho pozemku.Z okna detskej izby mu vidim na prichodovu cestu k dveram domu,nema tam ani sedenie,ani zahradu,iba par kvetov.
Vzhľadom k červenému sa už prestávam aj čudovať...no teraz nie odpovediam od viacerých.
Teraz sa už čudujem zadávateľke...
Otázka je ale momentálne iná..." Kto je vlastne ten debil ?"
Lebo občas si myslím, že zadávatelia otázok proste nedávajú komplet otázky a tudíž sú asi aj takí...konkrétne nekompletní (nechcem rovno použiť výraz debil).

POZNÁMKA :
Vyššie uvedené ohľadom vlastníckych práv ale platí...ale za iných podmienok.
arizona
10.05.15,08:00
Kto robil ten plot,vy? Je urcite vas?Kedze pises,ye chces dokazovat cez geodeta...Lebo tie ploty na dedine nie su vzdy iste,hlavne ak kupite nehnutelnost po niekom-byvalom majitelovi.Tu siet tam dal kvoli tomu, ze mate okno do jeho zahrady? Tazke chcel zakryt vyhlad?
helenka 22
10.05.15,08:33
Debilovi to musis dat na papieri.Murik a betonove stlpy su od povodneho majitela,tak ako som ich kupila.Pletivo si dal sused nove,na povodne betonove stlpy-moje,poprosil ma ci moze vymenit to stare,dovolila som mu.Mne to je jedno,ja tam ani plot nepotrebujem,lebo jeho dom je asi 2 metre pod urovnou mojho pozemku.Z okna detskej izby mu vidim na prichodovu cestu k dveram domu,nema tam ani sedenie,ani zahradu,iba par kvetov.
marjankaj
10.05.15,08:45
Asi iba debil by súhlasil, aby si mu čumela do kuchyne a nebodaj do spálne. Tie stĺpy si mu prefinancovala, keď tvrdíš, že plot je tvoj? Na svojom pozemku si môže robiť čo uzná za vhodné, ak ti tým priamo neškodí. Ak si myslíš, že ťa to poškodzuje, tak sa obráť na príslušný súd.
buchač
10.05.15,09:11
Doplnenie príspevku vzhľadom k novým-upresneným informáciám...viď červená citácia .
marjankaj
10.05.15,09:18
No toto som tušil už od začiatku.
Tá posledná veta v zadaní.
".... keď ju tam nechcem. "
Na inom jej nezáleží. No nájdu sa aj takí. Skoro ako Talapka. Ale ten nevyhlásil, že nechce železnicu pri jeho haciende.
lujza.j
10.05.15,09:19
čo ti poviem...tak som to dajako šípila:D:Dkto je kto:---
lujza.j
10.05.15,09:27
pani helenke som dala foto do srandičiek:D
arizona
10.05.15,09:34
Takze on vlastne urobil sluzbu tebe a usetril ti peniazky. Mala by si mu byt vdacna. Skoda, ze si dolezite informacie nedala hned v 1.prispevku,aby bolo jasne, z coho asi problem vznikol...On urobil sluzbicku susedom tym, ze pred mnohymi rokmi suhlasil s oknom k nemu na pozemok. Ale za 15 rokov sa situacia zmenila,teraz mu to vadi, preto si chcel vytvorit sukromie...Preco nadavas susedovi do debilov a vidis chybu iba v nom? Ved ked mu vadi to vae okno,mohla si mu vyjst v ustrety a vymenit sklo za tzv.dobovu koru. Vy by ste mali svetla dostatok,ako aj doteraz a sused by bol spokojny, ze mu nenarusujete sukromie.Ak nechces menit skla,existuje lacne a rychle riesenie. V papiernictve dostanes kupit foliu za par centov,ktoru nalepis zvnutra na sklo. Sklo bude neprehladne,ale svetle. Tiez mame takto poriesene okno smerujuce k susedovmu pozemku. Susedia su spokojni,nerobia ziadne prieky kvoli oknu. Ked chces,pohladaj na Porade starsie temy, Je ich tu dost ohladom okien k susedom . Kvoli nevhodne umiestnenym oknam su rozhadani susedia, robia si naprieky ovela vacsie ako len obycajna siet. Dozvies sa, ze sused ti pod okno narocky mohol postavit latrinu,kopu hnoja,alebo basketbalovy kos... Stoji ti to vobec za tie nervy a hadky?
helenka 22
10.05.15,09:35
Len si neritolezte jeden druhemu.Od povodneho majitela som sa doxvedela ze plot je moj dokonca ma sused zabrate aj z mojho pozemku,takze geodet bude a plot pojde prec cely.Dakujem za mile odpovede,a ano som debil,ked podate susedovi prst,schmatne vam celu ruku,typické slovenské uz ma ta naivita a viera v dobro ludi prechadza.Cim budem horsia,tym sa mi bude lepsie dariť. Pekny zvysok vikendu.
helenka 22
10.05.15,09:45
To nase okno je tam o 30 rokov skor ako jeho cely dom,a do zahrady mu nevidim len bok jeho domu ,tam ma wc okno a predzahradku,nijako mu nenarusam jeho sukromie.
marjankaj
10.05.15,09:48
No keď je plot akože tvoj, tak ako mohol sused zabrať z tvojho pozemku?
Jeden sa nestačí diviť nad takýmito úvahami. Skoro ako z pomocnej školy.
Opíš presne situáciu a potom sa nebudeš diviť nad odpoveďami. Pomýlila si si PORADU s veśtiarňou.
Ale zase ti treba uznať aj poľahčujúcu okolnosť. Súčasná porada(zásluhou "vylepšenia") nijako neumožňuje zprehľadniť otázku. Skôr ju zneprehľadňuje.
buchač
10.05.15,09:55
helenka 22 (Dnes 12:35) Len si neritolezte jeden druhemu.Od povodneho majitela som sa doxvedela ze plot je moj dokonca ma sused zabrate aj z mojho pozemku,takze geodet bude a plot pojde prec cely.Dakujem za mile odpovede,a ano som debil,ked podate susedovi prst,schmatne vam celu ruku,typické slovenské uz ma ta naivita a viera v dobro ludi prechadza.Cim budem horsia,tym sa mi bude lepsie dariť. Pekny zvysok vikendu.
=================================

1. Ak by si dala do zadania všetky relevantné informácie, tak aj odpovede by boli úplne iné...

2. Do rite ja osobne neleziem nikomu...Iná vec je taký anál, tiež nemá chybu...vyskúšaj, pocítiš, zhodnotíš...;)

3. Ono pravda zvykne byť krutá...či ?
...a na Slovensku pri tom vymožiteľnosti práva obzvlášť, kde si každý robí každý, čo len chce.
helenka 22
10.05.15,10:41
O.k.beriem,tvoje odpovede su mi najsympatickejsie,no co zaleziem si aj ja....ale vážne dakujem vsetkym,ahojte.
arizona
10.05.15,12:28
ale on ma asi iny pocit :-( mozno mu vadi, ze sa nemoze spacirovat v spodaroch po celom dvore :-P
helenka 22
10.05.15,13:01
:-) je to možné, ma 65 rokov a 2 palice lebo ze je invalidný, to by som sa vlastne mala tej sieti radovat:-)
arizona
10.05.15,14:59
No vidis! Bud rada, ze nevidis stareho deda :-D. Pozerat na stareho paprdu,to radsej do zelenej siete xi,xi
sito
12.05.15,13:59
Viete, toto sa mi na porade najviac páči. Ako tú repu, keď ťahajú, dedko zavolal babku, babka vnučku, vnučka psíka, psík mačičku, mačička myšku a pravda je von.

A potom daj na jednoduchú otázku jednoduchú odpoveď, že? :);)