JaRoY
09.05.15,20:55
Na parkovisku som sa vyhybal vychadzajucej dodavke na parkovacie miesto pre vozickarov. A zastavil som tam cez dva miesta pre vozickarov kym presla dodavka. A v tom case hned zamnou zastavili policajti a chceli ma pokutovat. V zakone je ze je zakazane zastavit a stat na vyhradenom parkovisku. Ale nikde v zakone nieje ze je zakazane zastavit vozidlo na vyhradenom mieste. Kedze zastavit a zastavit vozidlo su dve rozdielne veci. Na spravnom konani mi udelili pokutu 150euro a zakaz cinnosti na dva mesiace. Idem podat odvolanie. Kedze v zakone nieje zakazane zastavit vozidlo na vyhradenom mieste pre vozickarov. Ani motor som nemal vypnuty. Policajti maju na kamere len to ako ma uz riesili aby mali dokaz ze tam som stal. Nemaju nahrate ako prichadzali. . myslite ze uspejem s tymto? Alebo sa v niecom mylim? Dakujem za porady
buchač
09.05.15,19:08
Nejdem chrániť policajtov...ale nejak si nemyslím, že by boli až tak tupí, aby si vymýšľali (aj keď sa nájdu aj takí)...

Mimochodom, nie si prvý a ani posledný, ktorý porušil dopravné predpisy.
Čítaj ...

http://auto.sme.sk/c/6084411/na-chvilu-zacuval-na-miesto-pre-vozickarov-hrozi-mu-zakaz-soferovania.html
tannenkau
10.05.15,04:15
"" Na parkovisku som sa vyhybal vychadzajucej dodavke na parkovacie miesto pre vozickarov. A zastavil som tam cez dva miesta pre vozickarov kym presla dodavka. A v tom case ""

Skúšam si ako debo podľa tvojho popisu predstaviť pohyb a polohy vozidiel
( a čo nie je popísané dám ako predpoklad )

- šiel si pomaly po obojsmernej cestičke na parkovisku
- po pravej strane
- pred tebou vpravo boli voľné vozíčkárske miesta
- pred tebou vľavo odchádzala dodávka z radu zaparkovaných áut
- teoreticky si chcel zaparkovať na jej miesto
- preto si jej uhýbal
- ale nedal si jej priestor na vyjdenie normálne
- - zastavením vo svojom prúde
- - cúvnutím vo svojom prúde
- - potiahnutím dopredu vo svojom prúde
- - - - ale "odbočením" zo svojho prúdu na 2 vozíčkárske miesta
- - - s tým , že tam (so zapnutým motorom) počkáš, kým dodávka odíde
- - - a potom zaparkuješ miesto nej
- - - lenže prišli poliši a tvoju rozprávku odhalili ako účelové klamstvo

Lebo os tvojho auta bola rovnobežná s osou cesty a z toho ich napadlo, že si IBA zastavil drzo u vozíčkárov / nevypol motor / s tým, že ti to ZAS !!!!! :D prejde (kedže v tom čase žiadny vozíčkár neprichádzal )

PS
Nabudúce keď budeš od.bávať tak zastav aspoň tak, aby os tvojho auta smerovala šikmo von od vozíčkárov (akože ideš zaparkovať na miesto tej dodávky
Peggynka
10.05.15,04:55
Neuspeješ...mňa takto zablokoval na parkovisku s prívesom.Auto naštartované, na mieste spolujazdca Gizela rozhadzovala rukami,že na minútu.Uplynulo 5 min.,zavolala som MP a trvalo ešte 10min.,kým prišli a Deža nikde.Nemal tam čo robiť a basta.Stálo ho to tiež 150€.Argumentoval tým,že nebolo kde zaparkovať :eek: Pofotili,zkasírovali a odchod.Ty si tiež mohol situáciu riešiť inak a btw.,neverím ti,tento manéver by ti zabral pár sekúnd...
sosak
10.05.15,04:58
Zastavenie a státie na vyhradenom parkovacom mieste pre osobu so zdravotným postihnutím, ak nejde o vozidlo, pre ktoré je parkovacie miesto vyhradené, je porušením pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom.

Porušenie zákazu zastavenia a státia na vyhradenom parkovacom mieste pre osobu so zdravotným postihnutím, ak nejde o vozidlo, pre ktoré je parkovacie miesto vyhradené, je pokuta 150 eur.
http://auto.pravda.sk/doprava/clanok/300316-novy-sadzobnik-pokut-kolko-zaplatime-za-dopravne-priestupky/
Odvolávať sa budeš zbytočne, pretože sám píšeš, že si zastavil na vyhradenom mieste.
Chobot
10.05.15,07:46
Nacúval si, zastavil si, stál si tam. Je jedno, či so zapnutým motorom alebo bez neho. Tvojej rozprávke o vyhýbaní sa inému autu neuverím. Pokuta bola oprávnená.

Ak si sa uhýbal inému autu, neverím, že si musel zacúvať práve na 2 invalidné miesta, že neexistoval iný spôsob, ako mu urobiť miesto.

Mám skúsenosť s takými chrapúňmi, čo si myslia, že môžu stáť všade. Viď priložené obrázky ambulancie, ktorá si zablokovala 2 invalidné miesta priamo pred vchodom do Billy, bližšie to už nešlo, stáli by rovno vo dverách.

Schválne som si počkal, či náhodou niekoho nezachraňujú. Bohužiaľ nie, posádka si len bola nakúpiť desiatu. A práve oni by mali mať pre takéto miesta pochopenie a rešpekt.