Daniela12345
10.05.15,13:06
Je povinnosťou z-teľa robiť zmenový kalendár pre z-ncov, ktorí pracujú pravidelne-5dní v týždni /8 hod.? (40-hod.pr. týždeň)
Ďakujem.
avalik
10.05.15,11:19
§ 90
(4) Začiatok a koniec pracovného času a rozvrh pracovných zmien určí zamestnávateľ po dohode so zástupcami zamestnancov a oznámi to písomne na mieste u zamestnávateľa, ktoré je zamestnancovi prístupné.

§ 91
(3) Zamestnávateľ je povinný oznámiť zamestnancom prestávku na odpočinok a jedenie spôsobom ustanoveným v § 90.


doplnenie:
§ 90
(9) Rozvrhnutie pracovného času je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi najmenej týždeň vopred a s platnosťou najmenej na týždeň.


§ 12

(1) Ak sa podľa tohto zákona vyžaduje súhlas zástupcov zamestnancov alebo dohoda s nimi, zamestnávateľ, u ktorého nepôsobia zástupcovia zamestnancov, môže konať samostatne; to neplatí, ak tento zákon ustanovuje, že dohodu so zástupcami zamestnancov nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa. Ak tento zákon ustanovuje, že dohodu so zástupcami zamestnancov nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa, túto dohodu nemožno nahradiť ani dohodou so zamestnancom.

(2) Ak sa podľa tohto zákona vyžaduje prerokovanie so zástupcami zamestnancov, zamestnávateľ, u ktorého nepôsobia zástupcovia zamestnancov, môže konať samostatne.


Ak pracujú pravidelne napr. od 7,00 do 15,30 od pondelka do piatku nie je to práca na zmeny a teda stačí ak to je uvedené v pracovnom poriadku, alebo v rozhodnutí (určení) zamestnávateľa a zamestnanec je s tým preukázateľne oboznámený + ak to majú na nástenke dostupné k nahliadnutie kedykoľvek, tak je to v poriadku.
Daniela12345
10.05.15,11:30
Nemáme zástupcov zamestnancov- máme na nástenke v dielni vyvesené oznámenie o zač.a konci PČ a prestávke v práci. Postačuje to takto? Ja som niekde počula, že to musí z-nec dostať ešte každý mesiac. Nezdá sa mi to, preto táto moja otázka.
avalik
10.05.15,11:43
doplnila som odpoveď