viliammmmm
10.05.15,14:39
Ahojte......
Sme umelecká agentúra, ktorá na webe bude mat kolonku "naši klienti" alebo nieco podobné.

Tam by som rád mal pekne graficky umiestnené logá našich spolupracovnikov, divadla, mesta obce, rtvs a pod....... s ktorými robíme.
Musim každého požiadat o suhlas na jeho zverejnenie na web stránke?

DIKES
misoft
10.05.15,15:32
Áno!
viliammmmm
10.05.15,17:03
A ak tam namiesto LOGA-lôg, uvediem len menny zoznam plus link na ich stranku?

Ako to čo najšikovnejsie osetriť.

dik
sosak
10.05.15,17:25
Oficiálne požiadajte svojich klientov o zaslanie ich loga, s tým že ho chcete použiť na svojej stránke. Nemôžete logo len tak stiahnuť z cudzej internetovej stránky.
misoft
10.05.15,17:28
To môžeš. Názvy a linky sa bežne zverejňujú (nezamieňať s pozmeňovaním, alebo komolením - to by "nepredýchali") - logá sú však chránené!

P.S. Pokiaľ si niekedy všimneš - i ja tu sem-tam hodím fotokoláž, obrázok, ktorého autorom je niekto iný - buď z netu, alebo tie, ktoré som "prevzal" od autora. V prvom prípade - ak ho zverejním - je to z oficiálnej stránky (v linku sa teda uvádza zdroj), ak z môjho "zdroja" - mám písomné povolenie a okrem toho na obrázkoch je jeho URL adresa - teda opäť je jasné, kto je autor a aký je zdroj.
Ale logá - to je iná káva - tie majú ochrannú známku.
Ing. Ľubomír Janoška
10.05.15,17:42
poznámka - v prípade miest a obcí treba rozlišovať logotyp (moderný) a erb (heraldický), mnohé mestá majú obidve