Lukáš 142
10.05.15,14:54
Potreboval by som poradiť ci je mozne vymenit originalny prepinac sprchy na vanovej baterii sagittarius ZORA 3110 http://bella-pumps.sk/306,prepinac-sprchy-zr.html za iny, pretoze uz od namontovania novej baterie (cca 5-6 rokov spätne) ide voda do sprchy iba pri silnom prude. Pri pusteni vody slabsim prudom prepinac prepne vodu na bateriu, nie sprchu. To znamena, ze napr. za 1 minutu pretecie ovela viac vody ako keby bolo mozne manualne prepnut prepinac do polohy, ze by voda pri hociakom tlaku tiekla zo sprchy. Idem mi hlavne o setrenie vodou pri sprchovani a tym aj o mensie poplatky za spotrebu vody.

Vopred dakujem za rady
buchač
10.05.15,14:40
Hm...nejak nechápem.
Podľa popisu máš batériu ZORA....alebo sa mýlim ?
Podľa popisu a linku existuje originál prepínača...či sa mýlim ?
Podľa logiky je teda logické, že vymením kus za kus...žeby logika ?
misoft
10.05.15,14:46
Nuž - ani ja to nechápem.
To je podobné:
Mám Octaviu a je možné na nej vymeniť dvere za dvere z Jaguára? Pretože 4-5 rokov spätne musím viac trieskať dverami, aby sa zavreli.....

Logika by vravela - zohnať ten prepínač nový, presne na ten typ batérie....



Lebo inak:

142349
Lukáš 142
10.05.15,14:58
ano, sagittarius ZORA 3110 http://kupelnove-baterie.heureka.sk/bateria-sagittarius-zora-3110-100-vanova-nastenna/ ide o to, ze s 99% istotou ten prepinac bude fungovat od vyroby tak, ze je potrebny urcity tlak pustenej vody aby prepinac zostal v polohe, ze voda ide iba do sprchy (fungoval tak uz od namontovania novej baterie). Ja prave potrebujem vyriesit to, ci je mozne kupit nahradny (nie originalny) prepinac, ktory by po vytiahnuti prepinaca do polohy hore, tak aj zostal, bez ohladu na tlak pustenej vody. Niektore baterie aj nove to tak maju, preto sa pytam
misoft
10.05.15,15:09
Očuj chlapče - chápeš, čo píšeš?
Ak si kúpim matičku 13 na skrutku 13, ktorá bola na inom výrobku namontovaná s matičkou - bude tá matička náhradná, ale originálna (ibaže by bola z hliny - potom už originálna nie je).
Takže i ten náhradný prepínač je originál - len sa to volá náhradný diel.
buchač
10.05.15,15:16
ano, sagittarius ZORA 3110 http://kupelnove-baterie.heureka.sk/bateria-sagittarius-zora-3110-100-vanova-nastenna/ ide o to...


Batéria Sagittarius ZORA 3110-100 vaňová nástenná
39,05 €


prepínač sprchy ZR
Cena: 8.50EUR

Ide o to, že tých 8,50€ by si už mal...dolož zvyšok a kúp si novú batériu.
Úspora vody Ti to následne vynahradí...za 5-6 rokov aj dvojnásobne....alebo uzatváraj hlavný ventil...;) :D
Lukáš 142
10.05.15,15:21
tak sorry, zle som sa vyjadril, myslel som prepinac ktory by bolo mozne namontovat do tej baterie, ale nefunguje na principe, ze udrzi prepnuty prud vody do sprchy iba ak je voda pustena dostatocnym tlakom, proste prepinac potiahnem hore a tak aj zostane aj keby vodu pustim len minimalnym prudom. Nieco ako ked menis kartusu na baterii a uz k nej nedostanej originalny nahradny diel, tak da sa zohnat aj ina ktora sadne tam
misoft
10.05.15,15:26
Niektoé prepínače sa istia v polohe pootočením. Takže ak bude sedieť závit a princíp regulácie - tak vymeň.
Lukáš 142
10.05.15,15:27
Batéria Sagittarius ZORA 3110-100 vaňová nástenná
39,05 €


prepínač sprchy ZR
Cena: 8.50EUR

Ide o to, že tých 8,50€ by si už mal...dolož zvyšok a kúp si novú batériu.
Úspora vody Ti to následne vynahradí...za 5-6 rokov aj dvojnásobne....alebo uzatváraj hlavný ventil...;) :D

tak da sa to vyriesit aj takto, ale ak by existoval prepinac, ktory by som do baterie mohol namontovat a fungoval by na principe, ze prepnem prepinac a on bez ohladu na tlak vody tak aj zostal, tak mam usetrenych cca. 30€ co sice nie je nejaka obrovska suma, ale kazde usetrene euro sa pocita.
Lukáš 142
10.05.15,15:30
Niektoé prepínače sa istia v polohe pootočením. Takže ak bude sedieť závit a princíp regulácie - tak vymeň.
Ano, toto som myslel. No pri tej zore to pootocenie nefunguje, takze jedine najst prepinac so zhodnym zavitom a velkostou.
misoft
10.05.15,15:31
Nuž - hľadaj.....