ZuzFOL
10.05.15,15:49
Chcela by som si otvoriť butik v malom meste cc. 17 000 tis. obyvateľov . Som si vedomá veľkej konkurencie hlavne čínskych predajcov , preto zvažujem , či investovať v dnešnej dobe financie ma podnikanie . Budem rada , za každý názor, skúsenosť , alebo aj radu , čo sa týka aj dodávateľov pre textil , obuv kabelky .....
o.batory
10.05.15,14:28
Nepodnikám síce s oblečením, ale radím ti otvoriť. Teda musíš zhodnotiť niektoré parametre, ako napríklad poloha butiku, čím väčšia frekvencia ľudí tým lepšie. Mesto zo 17 000 obyv. maximálne stačí na malý butik. Činak nieje konkurencia.
arizona
10.05.15,14:53
Pises o velkej konkurencii cinskych predajcov. Oni ponukaju podradny tovar nizkej kvality.
Coraz viac ludi obchadza tieto cinske "butiky" velkym oblukom a hlada skor kvalitu a iny sortiment.

Takze sa skus zamerat na iny tovar ako ponukaju Cinania a na klietelu ineho typu. Takej je v 17 tisicovom meste urcite dost.
ZuzFOL
10.05.15,15:40
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď . AJ ja mám ten názor , že čínske obchody nie sú konkurencia . Polovica ľudí v mojom okolí ma podporuje , ale tá druhá rieši .....že podnikať v dnešnej dobe je zničenie vlastnej existencie . Ďakujem za podporu .
ZuzFOL
10.05.15,15:43
Veľmi pekne ďakujem za názor a za podporu .Určite by som sa zamerala na úplne iný tovar , ako ponúkajú . S tým by som ten butik otvorila . Teraz momentálne hľadám schopných dodávateľov .
lacotinka
10.05.15,15:52
musíš mať reálnu predstavu aspoň na 2-3 roky
1,
Koľko dáš na :
investície
réžiu
tovar
(reklamu)
Koľko dostaneš
Rozumná návratnosť možno 3 roky
2,
Po roku skontroluješ
upresníš výhľad
3,
Po 2 rokoch asi už budeš mať jasno
sosak
10.05.15,16:17
Podľa môjho názoru sa ľudia vracajú k prírodným materiálom, ako je čistá bavlna a čínsky predajcovia majú v ponuke takýto tovar, aký inde nenájdete. Svetové značky ponúkajú tovar, zo zložením bavlna a elastan, poprípade polyester a pod. V rodine preferujeme spodnú bielizeň z čistej bavlny, ponožky, tielka, tričká, slipy. Stáva sa, že keď si potrebujeme zakúpiť uvedený tovar, v obchodných centrách majú materiálovo pre nás nevhodné, spomínané zmesky. Čínsky predajcovia majú taktiež nižšie ceny, čo tiež v dnešnej dobe kúpyschopnosti obyvateľov nie je zanedbateľné, takže konkurenciu by som nepodceňoval.
Doporučujem, aby si si preštudovala staršie témy tu na porade, kde je dosť príspevkov na túto tému : http://www.porada.sk/search.php?searchid=2509377
ZuzFOL
10.05.15,16:58
Ďakujem , veľmi pekne . Určite si to pozriem a prečítam .