erika9
10.05.15,16:48
Ex mi dva mesiace neposlal výživné na mladšieho syna, na staršieho posiela. Ako mám postupovať pri výmáhaní, mám podať oznámenie na súd, alebo stačí ísť na sociálku? Koncom mája máme pojednávanie ohladom zníženia výživného, ktoré podal ex, nakolko je nezamestatný. Mám počkať na pojednávanie, nech sudca rozhodne o "splátkovom kalendári" o nevyplatenom výživnom? Vôbec ma neupozornil, že mi bude posielať menej a mne to teraz chýba.
veronikasad
10.05.15,14:49
dôvod prečo neposlal na mladšieho ?
erika9
10.05.15,14:53
lebo je nezamestaný... keby ma na to upozornil, vedela by som sa zariadiť, ale on mi ešte drzo povedal - daj ma na súd :-( Ešte ma napadlo, že už neuvádza komu peniaze patria, vždy napísal do komenti meno dieťaťa, ale teraz nie...a môže povedať, že poslal obidvom, ale menej..
arizona
10.05.15,14:55
Povedat moze hocico,my mu do hlavy nevidime. Na porade,aj na nete su tisicky tem o neplateni vyzivneho.Dala si si tu namahu a pohladala aj sama?
Mila123
10.05.15,15:02
podaj trestné oznámenie, aspoň ho trochu zastrašíš, pretože pokiaľ bol zamestnaný neplatil, keď bude nezamestnaný bude platiť? ZISTI (CEZ SúD) či mal nárok na odstupné, či bude dostávať aj podporu v nezamestnanosti, resp. popri podpore na UP sa dá aj pracovať, teda aj toto......
misoft
10.05.15,15:05
erika9:
Napíšem ti to takto.
Výživné (predpokladám bolo určené súdom) sa platiť musí v plnej výške a do stanovenej doby (a to je v súdnom rozhodnutí napísané).
Takže ak ti mal platiť XXX€ do 15.-ho v mesiaci k rukám matky - musí to splniť, bez ohľadu, či je, alebo nie je zamestnaný (v tomto prípade on môže požiadať súd o zníženie výživného - a tu upozorňujem, na právoplatnosť sa nečaká, je to vykonateľné ihneď).
Keďže nezaplatil už dva mesiace (a väčšinou súdy dávajú do 15.ho), súd bude až koncom mája, tak 15.5. už tretíkrát si nesplnil vyživovaciu povinnosť. Takže 16.ho naklušeš na prokuratúru s TO na "frajera" pre spáchanie tr.činu neplatenie výživného.
A v konečnom dôsledku - to sa ihneď odzrkadlí i pri súdnom (koncom mája) pojednávaní, až sudca dostane info, že je na neho podaná žaloba...
Prd mu zníži výživné, prd mu povolí splátky. Ak bude mať vodičák, príde o neho.
Ešte môže vyfasovať "luxusnú" mrežovanú izbičku...
tannenkau
10.05.15,15:07
na prvý raz nebýva nepodmienečne

po prokuratúre vybaviť exekútora
a keď nevymože, požiadať o náhradné výživné
misoft
10.05.15,15:11
Ale ako prvé po nezaplatení - podať lajstro - frajer sa "poteší".... i na následnom súde bude potrebovať ovievať.....:D
tannenkau
10.05.15,15:14
1, drvivá vačšina sa ľakne
2, lebo keď volačo zaplatí pred pojednávaním , sudca to zohľadní, že sa snaží

3, akonáhle skončí súd, prestane sa snažiť
(preto som naznačoval, ako ďalej )