silvia
26.10.04,07:34
Spoločník, konateľ a zamestnanec s.r.o. v jednej osobe si chce vziať pôžičku od firmy, ktorú splatí začiatkom budúceho roka s úrokom napr. 3%. Čo s úrokom z daňového hľadiska z pozície firmy aj zamestnanca FO? Nemám s tým zatiaľ žiadne skúsenosti.Ak máte niekto vzor Zmluvy o pôžičke, veľmi mi pomôžete, keď mi ho pošlete.
Srdečná vďaka za pomoc.
Paula
26.10.04,07:00
Pri vyplatení úrokov si ich firma dá do daň.nákladov, zamestnanec by si ich mal zahrnúť do svojho daň.priznania. Vzor žiaľ nemám.
silvia
26.10.04,07:50
Pôžičku chce zamestnanec od firmy (svojho zamestnavateľa), takže pre firmu by úroky mali byť výnosom, nie?
Pýtala som sa hlavne preto, lebo niekde som čítala, že ak zamestnanec dostane od zamestnavateľa pôžičku s výhodnejším úrokom (napr. 3%), ako je všeobecne platný v čase získania pôžičky(napr. 5%), toto zvýhodnenie (2%) je preňho predmetom dane.
Kto s tym mate skusenosti? Poraďte prosím.
vladan
26.10.04,08:45
Pôžičku chce zamestnanec od firmy (svojho zamestnavateľa), takže pre firmu by úroky mali byť výnosom, nie?
Pýtala som sa hlavne preto, lebo niekde som čítala, že ak zamestnanec dostane od zamestnavateľa pôžičku s výhodnejším úrokom (napr. 3%), ako je všeobecne platný v čase získania pôžičky(napr. 5%), toto zvýhodnenie (2%) je preňho predmetom dane.
Kto s tym mate skusenosti? Poraďte prosím.
silvi, mne sa zdá, že je to tak s pôžičkou zo sociálneho fondu ...