balima14
10.05.15,19:53
Chceli by sme kúpiť dom, ale je príliž veľký, prízemie + 1.poschodie. Prízemie by sme si nechali a horné poschodie zrušili, je tam rovná strecha, moja predstava by bola zrušiť 1.poschodie a urobiť šikmú strechu s podkrovým, nie na bývanie, iba ako úložný priestor ... mm hovorí, že by to bolo veľmi nákladné a to by sa nám radšej oplatilo postaviť dom. Robili Ste už niekto takúto úpravu? Čo všetko to obnáša? Aké povolenia?
buchač
10.05.15,18:05
mm hovorí, že by to bolo veľmi nákladné a to by sa nám radšej oplatilo postaviť dom.

Máš múdreho manžela ...;)
balima14
10.05.15,18:15
tak to Ste ma nepotešili
arizona
10.05.15,18:16
Nevidim v tom ziadnu logiku,zburavat vrchne poschodie a namiesto neho stavat podkrovie na odkladanie veci.

Preco nemozete byvat na prizemi a vrchne poschodie si nechat na odkladanie,prip.ako rezervu na neskor?
Vzdy su hodnotnejsie normalne,velke izby,ako nejake kamrliky so skosenymi stenami.
sosak
10.05.15,18:19
Však 1.poschodie používajte na úložný priestor a nemusíte upravovať dom.
balima14
10.05.15,18:23
hlavne to nechcem pre náklady na vykurovanie, a tiež pre mňa to príde zbytočne veľké, ďalej údržba izieb ako upratovanie, maľovanie atď., už keby som to mala, tak to nenechám len tak, ale to aj upravím, asi tak ....tu v okolí sa nepredávajú žiadne malé domy, iba veľké domiská
balima14
10.05.15,18:24
prízemie je dostatočne veľké, poschodie pre mňa úplne zbytočné ...
arizona
10.05.15,18:36
Naklady na vykurovanie? Vypnes radiatory a mas pokoj. Ved budes mat dostatocne temperovane od podlahy (teplo stupa hore), prip. urobte nejake dvere na konci schodov,aby vam tadial teplo neunikalo. Malovanie? Namalujte na bielo pri stahovani a basta.A upratovanie? Ved ked tam nebudete byvat,nemas co upratovat. Tiez mame velky poschodvy barak. Zatial obyvame cely,platime 120 eur mesacne za plyn a to vykurujeme cely dom a chodime v kratkych rukavoch a na boso. Neskor planujeme tiez obyvat iba prizemie a vrchne izby nechat iba pre navstevy deti,ci znamych. ale urcite by som neburala! Nikdy nevies,kedy sa ti jedna-dve izby do buducna zidu :-)
balima14
10.05.15,18:41
pôjdeme si to prezrieť ešte raz a porozmýšľame, dom má veľmi veľa výhod, dobrá cena, dobrá lokalita, pozemok, zatiaľ aj dobrý susedia :)
Ferdosondo
11.05.15,11:08
Tak ty by si radšej hlúpeho?
Peggynka
11.05.15,11:18
Hlavne si vezmi odborníka,ktorý vie posúdiť kvalitu stavby.Tam sú potom sakra náklady pre rekonštrukcii.