laugaricio2
11.05.15,09:26
Dostávam nepravidelný príjem (práca na Dohodu o vykonaní práce) ako predseda výboru vlastníkov bytov a NP. Ekonómka nášho správcu mi oznámila informáciu, ževraj keďže sú ako správca povinný odvádzať DPH, tak celá suma určená na výplatu výboru vlastníkov bytov a NP navýšená o túto sumu. Je to možné zdaňovať príjem daňov zo mzdy a aj s DPH??? Ďakujem za odpoveď
KlaudiaKK
11.05.15,08:02
To čo je za sprostosť - montovať DPH do mzdy - máte platnú dohodu o vykonaní práce ? Tak sa bude držať zdaňovania príjmu zo závislej činnosti § 5 ZDP ak si tam tú dph potrebuje strčiť tak nech je to vo forme príplatku, odmeny alebo čoho k mzde t.j. navýši vám mzdu, ale či tým vykompenzuje stratu na odvode dph tak to nemyslím, lebo sa jej zároveň navýšia aj odvody do poisťovní ako zamestnávateľa, takže asi Vám zle sformulovala dôvod navýšenia mzdy .
laugaricio2
11.05.15,08:14
Ďakujem za upresnenie.....ešte k tomu mi teda napísala "Nakoľko je to služba správcu pre bytový dom, ktorá ide cez fakturáciu, podlieha DPH."
marjankaj
11.05.15,08:45
Teda ide o dohodu o vykonaní práce podľa občianskeho zákonníka? A k tomu ešte dostávaš mzdu?
marjankaj
11.05.15,08:46
A koľko ti teda akože strhli? Kto?
laugaricio2
11.05.15,09:06
.....to je v podstate plat na základe DoVP, mali sme dostať 691,86 brutto, ale podľa ekonomky to bude len 582,00 brutto...tzn. rozdiel 109,86 brutto, čo je podľa nej réžia, alebo ako ona povedala DPH...tak ako som uviedol vyššie