petina.p
11.05.15,10:56
Dodávateľ poslal zlú fakúru (na vyššiu sumu), zamestnankyňa zaplatila túto plnú sumu dodávateľovi, čím vznikla spoločnosti peňažná škoda. Môžu jej to dať zosobniť? Podľa mňa funguje nedovolené obohatenie sa, čiže firma, ktorá vystavila zlú fakútu by mala peniaze vrátiť spoločnosti, ktorá jej zlú faktúru zaplatila.. A ak sa to nedá vrátiť, je možné jej túto "škodu" dať zosobniť? Môžete poradiť, ktorý názor je správny? Ďakujem.
kn-alka
11.05.15,08:57
Ak je zle vystavená faktúra, treba ju opraviť alebo dobropisovať.
petina.p
11.05.15,09:02
a aj spätne za pár mesiacov? lebo momentálne sa rieši že zamestnankyňa spôsobila spoločnosti "okamžitú stratu" a o možnosti vymáhania peňazí späť od dodávateľa nikto nehovorí... aj keď logicky by to tak malo byť
Tweety
11.05.15,09:03
Dodávateľ poslal zlú fakúru (na vyššiu sumu), zamestnankyňa zaplatila túto plnú sumu dodávateľovi, čím vznikla spoločnosti peňažná škoda. Môžu jej to dať zosobniť? Podľa mňa funguje nedovolené obohatenie sa, čiže firma, ktorá vystavila zlú fakútu by mala peniaze vrátiť spoločnosti, ktorá jej zlú faktúru zaplatila.. A ak sa to nedá vrátiť, je možné jej túto "škodu" dať zosobniť? Môžete poradiť, ktorý názor je správny? Ďakujem.
Predsa niekto kompetentný vo firme musel s tou fakturáciou a jej preplatením súhlasiť, či? Ak fakturácia nebola podľa zmluvy správna, mali ste sa obrátiť na dodávateľa. Ale ešte stále môžete, stačí ak sa dohodnete na dobropise V žiadnom prípade nemôžete zosobniť sumu za faktúru zamestnancovi.
Tweety
11.05.15,09:05
a aj spätne za pár mesiacov? lebo momentálne sa rieši že zamestnankyňa spôsobila spoločnosti "okamžitú stratu" a o možnosti vymáhania peňazí späť od dodávateľa nikto nehovorí... aj keď logicky by to tak malo byť
A kde boli kompetentní pár mesiacov dozadu?
petina.p
11.05.15,09:14
Totiž, nahodenie nesprávnej faktúry do systému prebiehlo na Slovensku a fyzické zaplatenie realizuje účtovné oddelenie v Nemecku. Čiže dvojitou kontrolou to malo prejsť, ale asi neprešlo..
Tweety
11.05.15,09:17
Ak na SK sa zistilo, že fakurácia je nesprávna. bolo potrebné vrátiť faktúru na prepracovanie a nedávať ju k úhrade. V podstate jednoduché postupy.

PS, otázky nedávame do debát.
tannenkau
11.05.15,13:56
aj mne najprv baby u korejcov podstrčia fa odsúhlasiť a až potom dávajú na podpis PP
(zatiaľ sa nestalo, že by nesedelo, tak neviem ako by bolo, keby nebolo dobre )

celú sumu nie, ale ak je prísna firma a má to baba v kompetencii, tak do 10%, alebo
3 mesačného platu - to som schytal, ešte som ani 2 roky nerobil (a ústne šéf (ten dostal tiež :D ) aj nadšéf
aj hlavný šéf o tom vedeli a odsúhlasili prácu (potom na ňu prišla pokuta) )
veronikasad
11.05.15,14:44
čo bolo predmetom fakturácie ? Ide o zle fakturovanú cenu alebo množstvo ?