dvor
11.05.15,11:39
Je povinný sused ktorý v radovej zástavbe zbúral dom / búracie povolenie/ v spoločnom dvore, teraz musel dodržať podľa zákona 532 / 2002 paragraf 6 odstup od jestvujúcich stavieb? t.j. 7m min 4m.
Chobot
11.05.15,10:14
Na takto zadanú otázku sa nedá odpovedať. TEda dá, všeobecne. Stavebný Zákon platí pre všetkých, aj pre neho. Ale existujú výnimky pre radové zástavby a miesta so zahustenou zástavbou, kde nie je možné tieto vzdialenosti dodržať.

Preto existujú miestne stavebné úrady, ktorú bližšie určia podmienky výstavby pre konkrétnu stavbu na konkrétnej parcele.

Taktže to, že aké vzdialenosti musí dodržať, mu určí stavebný úrad v stavebnom povolení na konkrétny dom.

Ale už z otázky logicky vyplýva, že nemôže dodržať odstp 7 metrov, keď to bola radová zástavba.
ivka70
11.05.15,10:15
V radovej zastavbe? Tam nema nahodou jeden dom aspon jednu spolocnu stenu s vedlajsim domom?

Ma povolenie na prestavbu domu alebo na zburanie a vystavbu noveho?
dvor
11.05.15,13:02
má povolenie na zbúranie/ t.č. búra/ a teraz žiada o stavebné povolenie. Podľa toho čo som zatiaľ zistil pokiaľ to spravil takto musí dodržať odstup. Ak by dal rekonštrukciu tak nie. Ale chcel by som počuť názor odborníka.
marjankaj
11.05.15,13:06
Takže ti tam povolia postaviť iba stĺp? Aby si dodržal odstup zo všetkých strán? Veď my to máme presne zamerané na rozdiel od teba.:eek:
ivka70
11.05.15,13:26
Tak sa spytaj na stavebnom urade .... na nazor odbornika :)