BibiBarci
11.05.15,12:12
Slovne sme sa so zamestnávateľom dohodli na tom, že pred nástupom na materskú dovolenku si budem čerpať svoju dovolenku. Hneď za mňa našiel aj náhradu, všetko bolo vyriešené. V posledných dňoch pred nástupom na dovolenku zamestnávateľ nebol v práci a ja som mu zabudla nechať vypísaný dovolenkový lístok. Teraz z toho robí problém, hoci sme sa dohodli a vedela o tom. Je naozaj tak veľký problém, že som nevypísala ten lístok?
Tweety
11.05.15,10:23
Áno je to problém. Veď dovolenku musíš mať schválenú, presne vymedzenú dátumami písomne) a rovnako nebude doklad v učtárni na ďalšie spracovanie.
BibiBarci
11.05.15,10:32
Ďakujem.
Ale ak ten lístok vypíše on, alebo niekto za mňa, a nebudem tam mať podpis, tak sa nič nestane...?!
(A aj tak sa o 2 dni zastavím v práci, o tom aj vedia, tak preto nechápem, prečo robia okolo toho také veľké haló...)
Tweety
11.05.15,10:34
nie je to také haló, to sú proste povinnosti zamestnanca, tak, ako máme zo ZP svoje práva, tak máme aj povinnosti, kľudne sa môže stať, že nebude dovolenka ale A, to by sa ti rátalo viac? Ak je to minulý mesiac, mzdy treba nejako spracovať, či? a výplatu chceš určite načas.
BibiBarci
11.05.15,10:53
A keby som tam nemala podpis, je to problém?
Tweety
11.05.15,11:00
samozrejme, že je, podpis znamená súhlas s čerpaním D