Eva Gaborikova
11.05.15,16:23
Zdravim vsetkych,
mam laminovanu drevotrieskovu kuchynsku dosku vo farbe Woodline mocca a v okoli umyvadla asi ako tam kvapka voda z umyteho riadu, tak sa mi tam vytvorili biele flaky. Myslela som, ze je to vodny kamen, ale bezne prostriedky proti kamenu (ocot, praskovy cistic) bohuzial nezaberaju.
Takze som na pochybach, ci je to vobec kamen alebo je poskodeny material a hlavne ako sa tych flakov zbavit. Priatel navrhol prelakovat. Mate niekto podobne skusenosti?
Vdaka
terezamaria
11.05.15,15:13
nedá sa pridať fotka, aby bolo vidieť, ako to vyzerá?
Eva Gaborikova
11.05.15,19:47
pridala som fotku. Dakujem.
Peggynka
11.05.15,19:57
To vyzerá,že tam bolo niečo agresívne vyliaté.Nikto sa nepriznal? Ja tipujem na hydroxid sódny.
Eva Gaborikova
11.05.15,20:05
Kuchynu uzivam prakticky iba ja. Jedine, co sa tam dostalo je voda, ocot, fixinela (teraz pozeram, ze ta by sa mala pouzivat na umyvadla, obkladacky a baterie) a taky prasok kupeny v rakusku tiez na vodny kamen. Je mozne, ze jedno z poslednych dvoch to ma na svedomi. Teraz je otazne, ci to spravi nejaky lak prip. moridlo. Neviem, ci sa take nieco moze pouzivat na kuchynske dosky.
misoft
11.05.15,20:06
Ani to nemusí byť hydroxid - ale niečo dosť agresívne - možno i nejaký čistiaci prostriedok....
Peggynka
11.05.15,20:07
Tak je to fixinela,tá to vyžrala.Myslím,že na toto by mohla ísť polyuretánová farba,ale ja som sa stretla len s bielou,ktorá môže byť použitá na povrchy ,ktoré sú v styku s potravinami.Skús sa poradiť s odborníkmi o možnostiach.
Eva Gaborikova
11.05.15,20:12
Takze na vine som sama :-( . A neviete teda, ako tomu dodat znova farbu?
Peggynka
11.05.15,20:17
To je fóliované (umelina),to sa nedá zbrúsiť a prelakovať.Ja by som kúpila vodou riediteľnú podobnú farbu a skúsila to pretrieť.Treba ju nariediť,tá fólia je narušená,malo by to držať (ale to som ja :D) Vodou riediteľná neznamená,že je zmývateľná,po zaschnutí drží.A keď to nepôjde,tak by som tú dosku vymenila.
Eva Gaborikova
11.05.15,20:22
Ok dakujem, az teraz som si precitala cely predchadzajuci prispevok. Este raz diky, poradim sa s vyrobcom.
terezamaria
12.05.15,06:49
Prelakovať nepomôže, skôr to pár krát ošetriť nejakým sprayom na nábytok, ktorý je trochu mastný.....bude to od nejakého savového alebo pulirapidového prípravku.