90zlato90
11.05.15,19:29
Ohováranie
(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

Dostali ku mne veľmi zaujímavé informácie od jednej kamarátky. Mal som sa chváliť s tým, že ma prepustili zo psychiatrickej liečebni. Podľa tej osoby , ktorá šíri tieto bludy mal som sexuálne obťažovať a prenasledovať jednu kamarátku až do takej miery, že skočili von z okna (3. poschodie). Ďalej som mal obťažovať ďalšiu kamarátku cez smsky a mal by som sa dať liečiť, lebo som psychopat.

Kvôli týmto nepravdivým informáciam jedna kamarádka sa so mnou nebaví vôbec, nemá záujem so mnou naďalej udržiavať kontakt a stretávať sa so mnou, kým ďalšia kamarátka sa mi vyhýba a obmedzila so mnou kontakt na minimum - keď sa náhodou stretneme tak si prehodíme niekoľko viet, ale nič viac.

Dôkazy mám vo forme smsiek, kde jedna kamarádka popisuje, čo sa šíri o mojej osobe a kto je za to zodpovedný, a naďalej i to je v správach, že ľudia sa so mnou nechcú stretávať, sa mi vyhýbajú. Kamoška, ktorá mala skočiť z okna, vie potvrdiť bez problémov, že ja s jej nehodou nemám nič spoločné a že som nebol prítomný pri nehode (je to aj v policajnej správe).
Druhá možnosť je podanie žaloby o ochrane osobnosti podľa paragrafu 11 - 16 Občianského zákonníka: Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy.


Aká je šanca že orgány činé v trestnom konaní by vzniesli obvinenie?
lujza.j
11.05.15,17:33
"Aká je šanca že orgány činé v trestnom konaní by vzniesli obvinenie?"

podaj TO a uvidíš...
buchač
11.05.15,17:53
Aká už to bude len " vážna ujma " , keď sa s Tebou nebaví kadejaká " kamarátka "..
Každé čudo tri dni trvá...nie je potrebné si s ujovinami zaťažovať svoj život.
...a nemáš dostatok chleba, aby si všetky neprajné ústa zapchal.
Keď dáš podanie na súd, tak v podstate len potvrdíš to podozrenie...poniektorí ľudia sú proste takí (nechcem rovno povedať, že kuy..).
-------------------------------------------------------

Taká poznámočka na okraj.
Kamarátov som mal do bludu...a aj mám.
Boli, sú a aj budú...jedni odchádzajú a tí druhí prichádzajú.
No priateľov spočítam na prstoch jednej ruky....tí ostávajú na svojich miestach.

DOPLNENIE , nakoľko niekto nepochopil význam viet :

Ohováranie - Je splenená skutková podstata trestného činu v mojom prípade?
NIE, nie je .
Chobot
11.05.15,20:38
Vieš čo, venuj sa nejakej zmysluplnejšej činnosti, než tomu, kto čo o tebe povedal a kto sa s tebou baví a kto nie.
veronikasad
11.05.15,20:39
kolko máš rokov ?
Peggynka
11.05.15,21:12
Nemáš žiadne dôkazy,lebo toto...Dôkazy mám vo forme smsiek, kde jedna kamarádka popisuje, čo sa šíri o mojej osobe a kto je za to zodpovedný...je agentúra JPP (jedna pani povedala/napísala).
lujza.j
12.05.15,04:12
Ale on sa chce venovat vypovedaniu na PZ....ludia by sa mohli trosku zobudit a fungovat "in natúra"....lebo sms a virtualny styk im skodi...
lujza.j
12.05.15,04:14
R.v.1990 asi....
buchač
12.05.15,04:50
Doplnenie príspevku
lujza.j
12.05.15,04:57
Nie nie je....to je jasne...to som chcela aj ja hned....ale volila som tajuplnu odpoved:---:D
buchač
12.05.15,05:02
Dáš odpoveď na tajnáča ?
Alebo dáš nevyhovujúcu odpoveď ???
Máš jedno, sprostý nepochopí a ešte sa aj urazí za pravdu...;)
kopretinka
12.05.15,05:56
GabiZ
12.05.15,09:13
Podľa trestného zákona by sa muselo jednať o také ohrozenie, ktoré by znamenalo poškodenie v zamestnaní – napr. možnosť preradenia na nižšiu funkciu, možnosť výpovede a pod., narušenie rodinných vzťahov – napr. možnosť rozvratu manželstva, závažné narušenie vzťahov medzi rodičmi a deťmi a pod., inú vážnu ujmu – napr. ohrozenie politickej kariéry, zmarenie dôležitej zmluvy a pod. V tomto prípade sa nejedná o vážnu ujmu. Aj keby malo ísť o trestný čin spáchaný verejne, t.j. obsahom tlačoviny alebo rozširovaním spisu, filmom, rozhlasom, televíziou, použitím počítačovej siete alebo iným obdobne účinným spôsobom, všetko by muselo smerovať k tomu, že bola spôsobená nejaká škoda definovaná v tomto zákone. Ak nedošlo k takémuto ohrozeniu, v tomto prípade nie je splnená skutková podstata trestného činu.