callyisto
23.05.06,10:25
Zdravím všetkých odborníkov na excel ...,

ako dať viac núl na začiatok bunky ?
napr. 00041 ...
nemôžem použiť formát text, nakoľko potrebujem použiť túto bunku ďalej pri funkcii vlookup ...

Kto pomôže ?

Ďakujem, vopred.

P.S. podarilo sa mi to spraviť v inom/staršom zošite (formátovanie je všeobecné), skúšal som okopírovať formát no nefunguje v novom zošite... jediné čo funguje skopírovať celú bunku a následne preeditovať celé číslo ... čo je značne zdĺhavé ...
dadika
23.05.06,08:40
ako dať viac núl na začiatok bunky ?
napr. 00041 ...
nemôžem použiť formát text, nakoľko potrebujem použiť túto bunku ďalej pri funkcii vlookup ...


... a skúšal si naformátovať bunku ako "definované užívateľom" - čiže zadáš si sám, ako má bunka vyzerať.
... inak keď som to skúsila naformátovať v číslach ako päťciferné, tak mi to šlo mala som 00041
Orim
23.05.06,18:48
Cez formát, buňky, vlastný,vo vrchnom riadku daj núl koľko potrebuješ a keď dáš potom číslo budeš ho mať aj s príslušnými nulami v tvojim prípade dáš 5 núl a ako ich napíšeš tak bude vyzerať číslo.
Príklad: 00000 alebo 00 000. Keď tam dáš číslo 0 budeš tam mať 5 núl. Ak dáš iné číslo nuly budeš mať pred ním ale spolu to bude len 5 čísel.
Neviem či som to vysvetlil dosť jasne.
callyisto
24.05.06,05:33
Ďakujem,
pomohol vlastný formát tak ako je napísané vyššie ...

P.S. Tento vlastný formát sa síce automaticky zmenil na formát PSČ bez medzier ... no cez vlookup to funguje, tak že no problem ... ešte raz Ďakujem.
Sedlak1
28.06.06,18:01
Nulu alebo viac núl na začiatku textu v bunke v MS Excel môžeme vložiť napr. aj tak, že prepneme klávesnicu (dvojkombináciou ALT + SHIFT) a stlačíme na klávesnici klávesový znak ( § ) '. Po vložení znaku " ' " napíšeme toľko núl, koľko je potrebné.