denii
12.05.15,12:01
v zmluve o predaji bytu pozemok nefiguruje,takze na katastri spravili chybu a taktiez realitna kancelaria,co s tym
ivka70
12.05.15,10:08
Dat naskor do poriadku pozemky na katastri az potom predavat.
denii
12.05.15,10:35
na toto som sa nepytala irelevantna odpoved odveci
duves
12.05.15,10:47
Vlastnictvo bytu nie je viazane na podiel na pozemku pod stavbou bytovky-vid Z.z. 182/93 v znení neskorších predpisov.
arizona
12.05.15,10:48
A na co si sa pytala? lebo ani ja ziadnu otazku v zadani nevidim.... Obvinujes kataster,obvinujes RK atd. Ale ty,ako terajsi majitel si si mala skontrolovat udaje tykajuce sa tvojej nehnutelnosti a dat veci do poriadku.Ak pozemok nie je na tvoje meno,nemozes ho predavat.
arizona
12.05.15,10:51
A este aj si dost blbo zaradila svoju otazku. Rubrika Porada-o stranke Porada sluzi na ine temy. Mame tu aj rubriku Pravo,tam si mala zaradit,aby bolo vsetko "koser"
buchač
12.05.15,10:52
Je jedno, na čo si sa nepýtala.
Je ale jednoznačné, že odpoveď od ivky je relevantná.
--------------------------------------------------
...to len Ty máš v tom hokej...ale čo už, teraz sú MS v hokeji, to bude asi tým...;)
jslancik
12.05.15,10:54
kataster chybu nespravil, zapísal iba to, čo bolo na zmluve. a pod chybu realiťáka si sa ty podpísala, takže nemôžeš nikoho iného obviňovať, iba seba.
jslancik
12.05.15,10:56
jedine dať do poriadku pozemky, ktoré si de jure nekúpila. Pokúsiť sa dohodnúť s majiteľom, že ich za symbolickú cenu odkúpiš, doriešiť to na katastri, a potom hurá predávať.
Chobot
12.05.15,10:58
Akože odpoveď od veci? A akú odpoveď čakáš? Že to spraví SAMO?

Treba osloviť pôvodného vlastníka bytu a s ním sa spíše ešte jedna kúpno-predajná zmluva na kúpu pozemkov. Tie pozemky môže kúpiť rovno nový majiteľ, nemusia byť písané najprv na teba, hoci to by bolo najčistejšie - najprv to previesť na teba a potom spolu s bytom by si predala aj pozemky pod domom.
denii
12.05.15,11:45
tuto odpoved som cakala,,,utocit nemusis isla som cez realitku,,ten komentar si si mohol odpustit
denii
12.05.15,11:46
dakujem kazda rada dobra
Chobot
12.05.15,11:47
Ivka ti napísala to isté - dať najprv do poriadku pozemky a ty si jej napísala, že je to odpoveď od veci.

Ja som len jej odpoveď rozviedol a doplnil.

A ako sa k tomu stavia pôvodný majiteľ? Jemu nevadilo, že mu zostali na LV pozemky? Či ani on si to nevšimol. Je ochotný to prepísať?
denii
12.05.15,11:51
toto som potrebovala vediet,velmi pekne dakujem
denii
12.05.15,11:57
na toto tazko odpovedat teraz sa tym zaobera realitka,mozno kataster pochybil,mozno ja,mzno realitka,to je uz desat rokov,,ja som sa v tom nevyznala,,povodny majitel trochu jednoduchy clovek ,nechce sa tym zaoberat
Chobot
12.05.15,12:56
Treba pozrieť kúpnu zmluvu, ktorou si kupovala byt. Ak tam je uvedený aj pozemok, tak to nezapísal kataster (čo si nemyslím, že by takú chybu spravili). Skôr si myslím, že to neuviedol ten, kto zmluvu pripravoval.

Tiež je možné, že v čase kúpy bytu ešte nebol pozemok vysporiadaný a omylom ho predali pôvodnému vlastníkovi.

Pošli mi do súkromnej správy meno obce a list vlastníctva, kde je ten bývalý majiteľ uvedený ako vlastník pozemku, pozriem, kedy ho nadobudol.