Sona61
12.05.15,13:14
Od r.2010 poberam CID, 50%.Aj som pracovala.Po dlhodobej PN mam ist na prehodnotenie na SP.Ma prijem pocas poberania CID vplyv na vysku inv.dochodku po prehodnoteni zdr.stavu, alebo sa vychadza len z podkladov pre prvy vypocet vysky ID ?
edukator
12.10.15,10:45
Prehodnocovanie bude prebiehať na základe Vášho podania, nielen zdravotného ale aj ekonomického stavu klienta - percentuálne hodnotenie vychádza zo zdravotného stavu, ekonomické z príjmu. Potvrdením príjmu sú odvody do sociálnej poisťovne a roky odpracované. Všetko je potrebné vydokladovať. Zdravotné posudky od lekárov, potvrdenia od zamestnávateľov, Sociálna poisťovňa ekonomické skutočnosti porovnáva z odvodmi. Určite treba žiadosť podať, hlavne ak je zhoršenie zdravotného stavu. Posudzovanie je proces, ktorý ovplyvnujete Vy priložením kompletných dokladov. Sociálna poisťovna má zákonnú lehotu na vyjadrenie 90 dní, od dátumu podania žiadosti o prehodnotenie zdravotného stavu v súvislosti z ID
veronikasad
12.10.15,11:07
Príjem nie, ale ak ti % invalidity znížia, zníži sa aj suma ID.
Katy a R
12.10.15,12:18
nemýľ ju zbytočne s nejakým ekonomickým hodnotením. budú hodnotiť jej zdravotný stav a či (ako) sa zmenila schopnosť pracovať.
Katy a R
12.10.15,12:22
výška tvojho ID sa zmení len ak ti zmenia (zvýšia resp znížia) % - o koľko je zníženie schopnosti pracovať v porovnaní so zdravou osobou.
Ak si mala počas poberania ID dobrý príjem - ten ti môže pomôcť až pri starobnom dôchodku.
edukator
14.10.15,09:54
Už si tým prešiel? Ja ano, zohladnuje sa výška odvodov...
veronikasad
14.10.15,09:57
Výšku vymeriavacieho základu (nie odvodov) už zhodnotili pri priznaní invalidity a výpočte ID. Vymeriavací základ do dovršenia dôch.veku môže ovplyvniť už len výšku starobného dlôchodku (len smerom hore, OMB pri výpočte SD nemôže byť nižší ako pri výpočte ID).

Ano, už som tým prešla, už mám vypočítaný aj starobný dôchodok.