sisk111
12.05.15,20:40
Zamestnávateľ ma chcel počas trvania pracovného pomeru preradiť do iného mesta na vykonávanie tej istej práce. Dohodli sme sa na nejakých veciach ústne, hlavne na tom, že to bude na pár dní, tak som mu tú zmenu podpísala- mám to uvedené aj v pracovnej zmluve, že ma môže presunúť. Už po pár hodinách to pravda nebola. Začal sa vykrúcať, že by to bolo min. na mesiac. Ja som mu jasne povedala, že na takú dlhú dobu tam ísť nemôžem, a ani som nešla. V deň keď som mala nastúpiť na to miesto som išla na PN, na ktorej som bola tri týždne. Po ukončení PN mi bolo oznámené, že ak na to miesto nenastúpim tak so mnou ukončí pracovný pomer dohodou. Ja som mu tú dohodu nepodpísala, pretože som chcela aby tam bol uvedený dôvod. On mi na to, že keby tam dal ten dôvod musel by mi dať pokutu za nenastúpenie do služby a aj by som prišla o časť mzdy. Tú dohodu mi následne zobral z ruky a odišiel. Odvtedy sa neozval. Je to asi týždeň.
Chcela by som poprosiť o radu, čo ma teraz ďalej čaká? Pretože keď nemám v ruke žiadny papier o ukončení pracovného pomeru ako sa mám prihlásiť na úrad práce? Môže ma aj tak zamestnávateľ odhlásiť zo zdravotnej a sociálnej poisťovne?
kopretinka
12.05.15,20:09
a čo si robila počas toho týždňa? Lebo si stále zamestnaná.
Katy a R
12.05.15,20:13
ktovie, či ešte ?? - lebo ak nechodí do roboty - tak možno už má absencie písané ... a dôvod už je..či?
veronikasad
12.05.15,20:15
Pred PN-kou si podpísala Dohodu o zmene pracovnej zmluvy - zmenu miesta výkonu práce ? Ak si nepodpísala dohodu o ukončení prac.pomeru, tvoj pracovný pomer trvá a ak nechodíš do práce, zamestnávatel ti píše absenciu, dôsledkom ktorej môže byť okamžité zrušenie prac.pomeru zo strany zamestnávatela,
sisk111
13.05.15,10:38
Hned ako som ukoncila PN mi v ten den povedal ustne ze mi napise od toho dna ukoncenie pracovneho pomeru dohodou. Ja som s tym nesuhlasila ani som to nepodpisala. Okrem toho mi ziadne sluzby v praci nedal a aj ma vyskrtol z harmonogramu.
sisk111
13.05.15,10:42
Dneska mi prisla vypoved domov. Dal mi hrube porusenie pracovnej discipliny. Bolo tam ze som odmietla nastupit na vykon sluzby do ineho mesta. (aj ked som isla hned na PN). A tiez ze som mu nedala vediet ze na PN idem a kedy ju ukoncujem. Pritom som mu volala len mi to nedvihal.
kopretinka
13.05.15,11:02
znovu sa ťa pýtam,čo si robila od ukončenia PN doteraz? sedela doma a čakala?
Katy a R
13.05.15,11:08
- po tvojom doplnení:
Nuž - sama si sa na vlastnej koži presvedčila - že ako bude zamestnávateľ postupovať v takom prípade. :mee:
Zmenu si podpísala (teda súhlasila si s ňou písomne) - a po skončení DPN si do práce vôbec nenastúpila ... ??? Prečo si sa vlastne radšej nedohodla na tom ukončení ?
veronikasad
13.05.15,12:21
Ten druhý dôvod nie je dôvodom na okamžité ukončenie prac.pomeru, ak si PN-ku doručila hneď po vzniku DPN
sisk111
13.05.15,14:49
A čo som mala robiť? Keď mi v dohode napísal ukončenie deň ukončenia PN. Okrem toho som sa bola hneď po ukončení PN pýtať kedy mám nastúpiť do práce. Bolo mi povedané že už so mnou nerátajú pretože som im odmietla pomôcť zachrániť nejaký objekt v inom meste. Tak mi napísal ukončenie pracovného pomeru dohodou kde bolo bez udania dôvodu. ja som mu povedala, že ten dôvod tam chcem mať uvedený. No a o tri dni mi prišla pošta že som hrubo porušila pracovnú disciplínu.
veronikasad
13.05.15,14:53
Ale ty si tú prac.disciplínu naozaj porušila, ak si po odmietnutí ukončenia prac.pomeru dohodou nechodila do práce. Neplatnosť okamžitého skončenia prac.pomeru môžeš napadnúť na súde, ale veľkú šancu na úspech ti nedávam.
Katy a R
13.05.15,15:12
keď si nesúhlasila s dohodou - tak tvojou povinnosťou bolo chodiť po skončení DPN do roboty ... Z pracovnej zmluvy ti vyplývajú aj povinnosti - či? Keď si povedala, že tam nejdeš a ani si nešla - tak čo si za ten týždeň čakala od neho ? ... máš absencie a zrušenie PP pre hrubé porušenie disciplíny. a predpokladám, že aj krátenú dovolenku. .. veď mu mohla vzniknúť z tohto dôvodu aj škoda - tak ešte bacha!