n7a7s7t7a7
13.05.15,08:09
*Prosím Vás ak mi prišiel dobropis po podaní dph za minulý mesiac a poslali opravenú novú faktúru? ako mám postupovať?
kn-alka
13.05.15,06:53
ešte nie je 25-eho, podaj opravné DP DPH
n7a7s7t7a7
13.05.15,07:18
ale aj ked to je za minulý mesiac marec?
fortunka
13.05.15,07:23
Dobropis mali vystavit s datum kedy ho vystavovali, teda zauctuje sa vtedy ked pride a do danoveho pojde v tom obdobi ked pride. Nova faktura tiez bude s novym datumom a zauctuje sa ked pride.

Pripadne daj konkrente datumy... dorucenie/vystavenie, zdanitelne plnenie.
Tweety
13.05.15,07:42
Platí ustanovenie § 25
(3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane. Ak sa pri oprave základu dane nevyhotovuje doklad o oprave základu dane, uvedie sa rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nastala skutočnosť, ktorá má za následok opravu základu dane.
KEJKA
13.05.15,08:05
Nemohli ti poslať na to isté aj dbp. aj opravenú novú faktúru, Jedno z toho je zle - asi tá opravená faktúra.
Dbp. je rozdiel medzi povodnou faktúrou a správnou sumou, čo na nej mala byť.
kn-alka
13.05.15,08:18
minulý mesiac je apríl, nie marec - preto som písala, že opravné