kukatkoo
13.05.15,10:31
Koncom minulého roka som bol zamestnávateľom poslaný na elektro preškolenie podľa paragrafu 23 vyhlášky 508/2009. Chcem sa opýtať na to či má zamestnávateľ právo založiť originálny doklad môjho osvedčenia do spisu alebo nie. Situácia je taká že tento originálny doklad potrebujem aj na vykonávanie činností mimo hlavného zamestnania, zamestnávateľ mi po prinesení osvedčenia nevrátil originál, poskytol mi iba kópiu a aj to neoverenú. Ešte dodám že zamestnávateľ mi hradil celé školenie, tak isto bol objednávateľom. Ďakujem za radu.
Tweety
13.05.15,08:38
Má plné právo takto postupovať. Natíska sa tu ale iná otázka, či si svojho zamestnáv. informoval o činnosti, ktorú vykonávaš mimo svojho PP. Zdá sa, že ide o rovnakú činnosť.
kukatkoo
13.05.15,08:45
Práve že informoval ešte pred nástupom do zamestnania. Nejde o rovnakú činnosť ale podlieha do pod tú vyhlášku.
Peggynka
13.05.15,08:53
Požiadaj školiacu firmu o vydanie odpisu - nemal by byť problém.Ja som tak omylom poslala originál rozhodnutia a dotyčná firma to zapotrošila a teraz mám 1.odpis :) Právo má,zaplatil to,ale mal si si pred odovzdaním zabezpečiť overenú kópiu.
kukatkoo
13.05.15,09:15
Na to som vtedy nemyslel. Skúsim vybaviť ten odpis. Vďaka.
willma
13.05.15,21:30
Majka zamestnávateľ napriek tomu, že kurz zaplatil, nemá právo založiť originál do osobného spisu - osvedčenie je na meno a nie na firmu - takže zamestnávateľ nepostupoval správne
Tweety
14.05.15,07:44
ok
terezamaria
14.05.15,07:53
Má na to plné právo....poslal ťa na preškolenie, zaplatil ho a nemal by mať právo založiť osvedčenie o preškolení do tvojho spisu? Pokiaľ ho potrebuješ aj Ty, zabezpeč si u školiacej firmy duplikát.
willma
14.05.15,18:57
Terezka ako som písala vyššie nemá na to právo - originál akéhokoľvek osvedčenia patrí tomu, kto kurz absolvoval a nie zamestnávateľovi. Tomu do spisu stačí fotokópia a dokonca neoverená - maximalne sa dá poznámka - súhlasí s originálom - a podpis toho, kto je zodpovedný za osobné spisy zamestnancov.