qwert1
13.05.15,11:06
dobry den,bol som na posudkovej komisii o invalidny dochodok,lekarka sa mi vyhrazala,ze mi mozu zakazat nocne sluzby a radsej mam byt rad ked mi neuznaju ciastocny invalidny.Moze posudkova lekarka zo socialnej poistovne zakazat nocne sluzby?pripadne ked to navrhne,ma to vacsiu vahu ako stanovisko mojej vseobecnej lekarky ktora mi toto potvrdenie dava ?
za radu vopred dakujem
jslancik
13.05.15,09:13
nerozumiem. tebe viac záleží na nočných službách, ako na čiastočnom invalidnom? veď si vyber, či si invalid, alebo nie. Alebo si ním iba iba kvôli tomu, že sa ti to hodí? A do takej miery, do akej sa ti to hodí.
ivka70
13.05.15,09:14
Ano, v rozhodnuti o invalidnom dochodku moze byt definovane aj obmedzenie na pracu, ktoru mozes popri nom vykonavat.
Ak tam bude, ze nemozes vykonavat pracu v noci, bud ju vykonavat nebudes alebo sa ID vzdas.
Co sa tyka ID a rozhodnuti k nemu, posudkovy lekar ma urcite vyssiu vahu ako vseobecny lekar.
kopretinka
13.05.15,09:25
lekárka sa nemá čo vyhrážať,tá má iba skonštatovať tvoj zdravotný stav.
kopretinka
13.05.15,09:26
prečo by nemohol invalid robiť nočné? niekde driemať na vrátnici?
jslancik
13.05.15,09:29
predpokladám, že sú na to konkrétne predpisy. od akého % akého druhu "obmedzenia" nie je možné vykonávať tú a tú prácu. Teraz sú ID aj za depresie, kadečo.
marjankaj
13.05.15,09:29
Veď lekárka sa nevyhráža. Je v jej kompetencii, či odporučí priznanie ID. Zakazovať nočné mu nemôže nikto.
karol.za
13.05.15,09:35
v rozdodnutí o priznaní id sa uvádza tzv.nespôsobilosť pre výkon prác: tu môže byť uvedené i zdravotná nespôsobilosť na prácu v noci,neviem či by ošetrujúci lekár dal potom zdravotnú spôsobilosť na prácu v noci?
hoci on nebude mať rozhodnutie od posudkovej lekárky,ale skušnosť káže ošetrujúcemu lekárovy tento záver-rozhodnutie ukázať
karol
:):):):):)
marjankaj
13.05.15,09:38
Hm... To by nemohol byť zamestnaný ani v parlamente. Tam tiež občas ťahajú nočné:rolleyes:
Peggynka
13.05.15,09:41
Rešpektuj to,čo ti lekári naordinujú.Je to pre tvoje dobro.So zdravím sa nezahrávaj,nestoja ti za to ani peniaze,ani iné dôvody,pre ktoré sa ti nepáči zákaz nočných služieb.Potrebuješ dobrú životosprávu,pokoj a život bez stresov.Robila som 13 rokov len nočné a viem,aký je človek rozhodený s biorytmom.
Peggynka
13.05.15,09:42
Vzhľadom na toto si myslím,že to má svoje opodstatnenie:http://www.porada.sk/t255237-prepustacia-sprava.html#post2642566
karol.za
13.05.15,09:42
keby posudkovej povedal že je poslanec ,tak určite by ,,neriešila,, jeho možnú nočnú prácu :D
Peggynka
13.05.15,09:44
Zamestnávateľ sa to dozvie,veď mu musí predložiť to Rozhodnutie,nie?
marjankaj
13.05.15,09:47
No asi nemusí. Len potom nech nepýta zníženie odvodov do ZP.
qwert1
13.05.15,09:50
takze asi je pravda ze by som nemohol robit nocne keby to tam dala do zaveru?aj ked v tejto praci nocne zvladam,ale cital som teraz aj ze cukrovkari nemozu vykonavat vela prac a robit nocne,aj ked v inych statoch sa sudia a castokrat vyhraju ten sud a je im umoznene pracovat
BXLmiami
13.05.15,09:51
kopretinka,lekárka to povedala a pacient to vzal ako vyhrážanie,je to uhol pohľadu.
marjankaj
13.05.15,09:55
No keď nemôžeš robiť nočné, tak choď robiť pilota ako ten nemec čo pristál s plným lietadlom v Alpách.
karol.za
13.05.15,10:03
u posudkovej lekárky je na prvom mieste zdravie posudzovaného,preto uvádza nespôsobilosť pre výkon prác napr. v noci, sú to práce ktoré by mohli ,,uškodiť,, teda ktoré môžu mať nepriaznvé následky na zdravotný stav,ale by tento zdravotný stav mohli zhoršiť
toto je vlastná skúsenosť pri prehodnotení môjho zdravotného stavu,
možno že ja mám takú posudkovú lekárku,ktorá je najprv Človek a až potom posudková lekárka
qwert1
13.05.15,10:07
to su mi rady,ze mam ist robit samovraha a vraha pasazierov.Volal som obvodnej a ta povedala ze by mi tiez potom nedala uz nocne,takze tento stat je skvely,platim obrovske odvody a ked mam narok na nieco,tak mi ho nechcu uznat a ked sa odvolam tak ma zas natolko obmedzia,nestaci ze nemozem robit ine prace,ktore by som pre svoj zdravotny stav nedokazal robit.A ako som aj posudkovej lekarke vravel,je rozdiel medzi nocnou a nocnou,ine je robit fyzicky alebo psychicky narocnu pracu a ine napr. toho vratnika, A ked zvladam tie nocne 3 roky tak asi sa to da robit,aj ked zo zaciatku mi vacsie tazkosti robili denne,ale to nikoho nezaujima,mame tu system a myslime si aky je dokonaly,a pritom ludia co maju narok na invalidny miesto toho aby im pomohli ich este obmedzia v praci,no dakujem pekne

uskodit moze nocna sluzba kazdemu,a praca v bani tiez nieje dobra pre zdravie aj cloveku co je uplne fit...zacinam mat nazor,ze skor chcu invalida obmedzit aby si rozmyslel,ci bude robit normalnu pracu,alebo dostavat tu invalidnu almuznu a aby si teda radsej povedal ze ju nechce,aj ked vsade sa pise ako invalidny dochodca moze kludne dalej pracovat,je to somarina
ivka70
13.05.15,10:13
Vies, nocna praca a jej vplyv na zdravie nie je ani o fyzickom zvladani, ale o vplyve na psychiku.
Ludsky organizmus reaguje uplne inak, ak ma standardny rezim den-noc a ak ho ma nasilu prevrateny pracou v noci.
Kazdopadne lekar je na to, aby posudil, ci to vplyv na zdravotny stav ma alebo nie a podla toho aj napisal posudok.
To, co sa tebe moze zdat zbytocne (obmedzenie nocnej prace) moze byt podlozene skusenostami s danou diagnozou a x inymi pacientami.
karol.za
13.05.15,10:14
qwert1 : nakoľko nevieme aký je skutočne tvoj zdravotný stav ,nakoľko tvoje informácie sú dosť všeobecné,nieje možné ti poskytnúť presnú odpoveď na ,,tvoj problém,,