valeriam
13.05.15,15:32
Platiteľ DPH uzavrel zmluvu o poskytnutí balíka služieb- sprostredkovanie vystúpení na troch rôznych akciách. Akcie budú na troch rôznych miestach a každá v inom mesiaci. Môžeme vystaviť faktúru a odviesť DPH až po ukončení poslednej akcie, alebo ku každej akcii vystaviť samostatnú faktúru po jej ukončení? Suma je dohodnutá jedna za celý balík služieb. Ďakujem pekne za každý názor.
kn-alka
13.05.15,13:37
Hlavná otázka je, kedy to bude uhradené, ak len po skončení poslednej akcie, tak v zmluve uveďte fakturačné podmienky - napíšete: fakturácia po ukončení poslednej akcie

Ak bude akcia uhradená skôr-zálohovo, tak aj tak musíš vystaviť faktúru na prijatú zálohu, takže je vlastne jedno, kedy budeš fakturovať konečnú faktúru-vyúčtovaciu
valeriam
13.05.15,13:42
Ďakujem pekne, zatiaľ úhrada neprešla a jedna akcia už prebehla v apríli, preto neviem, či nebude problém, že sa neodviedla za apríl DPH. Nejako sa mi nezdá správne opakované plnenie, možno by "prešlo" čiastkové plnenie, aj keď na každej akcii vystupujú iní umelci
KEJKA
13.05.15,15:17
....Platiteľ DPH uzavrel zmluvu o poskytnutí balíka služieb..............
ak ide naozaj o balík služieb, tak posledná akcia je deň dodania a povinnosť fakturovať za všetky 3 akcie.
Ak však v zmluve je členenie a dohodnuté čiastkové fakturácie, tak samozrejme mala byť vystavená faktúra na každú akciu. V tomto prípade by si však asi nepísal o "balíku služieb".
Zostáva ešte posledná možnosť, ako tu bolo spomenuté, že každá akcia bola platená osobitne, pokiaľ si prijal platbu v apríli, tak z prijatej platby mala byť DPH odvedená.
valeriam
14.05.15,07:32
Ďakujem,prax je taká, že klient za služby zaplatí na základe zálohovej faktúry pre dodaním služby - a samozrejme, DPH z prijatej platby odvádzame a vystavujeme na to aj faktúru. Len teraz nastala taká situácia, že jedna služba z balíka už bola poskytnutá a platba ešte neprešla žiadna. Preto som bola tak nerozhodná. Ďakujem pekne za navedenie, má to logiku a som už pokojnejšia :-)