kls
13.05.15,19:22
Mozem jej zrusit trvaly pobyt a na zaklade tohu ju vystahovat? Niekde som citala, ze vystahovat ju mozem len v pripade ak jej najdem nahradne ubytovanie. Dcera ma 38 rokov, je rozvedena a byva u mna aj s vnucku. Je to tazke ale musim to urobit, jej spravanie sa uz neda vydrzat. Je vulgarna, agresivna, uz 2krat ma fyzicky napadla (nikde som to nenahlasila), neprispieva na domacnost, o nic sa nestara, len aby mala upratane, navarene to ju zaujima. Prosim poradte. Dakujem
Kabaka123
13.05.15,17:50
buchač
13.05.15,18:04
a byva u mna aj s vnucku. Je to tazke ale musim to urobit,

Neradím, pýtam sa :

Keďže býva u Teba, takže nemá kde ísť ?
Bývalý manžel má byt ?
Ja sa pýtam len z jedného dôvodu.
Lebo ak vyhodíš dcéru, tak vyhodíš aj vnučku ? Respektíve...ak vyhodíš dcéru, tak vyhodíš aj vnučku.
kls
13.05.15,18:27
Jej exmanzel byva u rodicov. Ja viem ta mala trapi aj mna, ale ja uz naozaj neviem co robit. Malej samozrejme trvaly pobyt nezrusim. Ja chcem vyhodit ju nie tu malu a sa to vobec da. Dcera aj tak nema na nu dobry vplyv, na verejnosti sa sice snazi, ale doma pre nu nic nerobi. Vzivote jej nic neuvarila, nikde ju nezobrala, nikdy sa s nou neucila. Keby musela odist z domu, malu by si jej otec urcite zobral a ja verim, ze by jej tam bolo lepsie.
Kabaka123
14.05.15,12:03
tu by možno mohla nabehnúť aj sociálka... za zanedbanie starostlivosti o dieťa... nech Tvoj bývalý zať podá návrh na súd na zverenie maloletej do svojej opatery... resp. nerozumiem, že keby si ju zobral... prečo to tak už dávno neurobil...a ten návrh na súd už dávno nepodal... treba sa spojiť s exmanželom - otcom maloletej...
BXLmiami
14.05.15,12:40
možno by si sa pred vyhodením mohla obrátiť na mediátora.
marjankaj
14.05.15,12:45
No záleží na ktorom poschodí bývaš. Aby to nebol trestný čin.
Kabaka123
14.05.15,15:59
aj to je možnosť
Peggynka
14.05.15,17:39
V prvom rade treba vyriešiť vnučku s jej otcom - nech požiada o zverenie dieťaťa do starostlivosti (ak sú dobré podmienky u neho).Mal by začať na UPSVaR-e na odd.sociálnoprávnej ochrany a sociálnej kurately.Oni mu pomôžu s podaním na súd.A s ním si potom môžeš dohodnúť aj styk s vnučkou.Potom vezmi List vlastníctva a na MÚ jej zruš trvalý pobyt (neviem,či si výlučnou vlastníčkou bytu).Mohla si riešiť aj podaním na súd,že neprispieva na domácnosť,ale to už ťa asi nezaujíma,len sa chceš oslobodiť.Škoda,že si nevolala policajtov,keď ťa napadla,mala by si dôkaz...no čo už.V každom prípade tak urob,keby sa tak ešte stalo,nenechaj sa týrať.
Peggynka
14.05.15,19:22
Je zamestnaná?
Kabaka123
15.05.15,04:35
presne tak.... zverenie dieťa do starostlivosti je prvý krok...