nikolino
13.05.15,21:23
Ahojte hľadám ľudí čo bývajú na Nanterskej ulici v Žiline, máme jednoizbový byt z dvoma loggiami a chceli by sme jednu obmurovať dať tam plastové okná tým by sa zväčšila izba a potrebovala by som vedieť viac info či sú spokojný plusy mínusy atď ak ste tu niekto napíšte vdaka
sito
13.05.15,19:46


A čo toto? Nišť?!



 



"Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemôže vykonávať úpravy bytu alebo nebytového priestoru v dome, ktorými by ohrozoval alebo rušil ostatných v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva; ak sa spoločenstvo nezriaďuje, je potrebný súhlas väčšiny všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ustanovenia osobitných predpisov nie sú tým dotknuté"



 



 





Zas sa to drbe!



A čo toto? Nišť!



"Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemôže vykonávať úpravy bytu alebo nebytového priestoru v dome, ktorými by ohrozoval alebo rušil ostatných v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva; ak sa spoločenstvo nezriaďuje, je potrebný súhlas väčšiny všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ustanovenia osobitných predpisov nie sú tým dotknuté"
kopretinka
13.05.15,19:58
:no zbohom,zas jedna,čo si myslí,že môže všetko :eek:
sito
13.05.15,20:06
:no zbohom,zas jedna,čo si myslí,že môže všetko :eek:

... a či sú spokojný ... nič ...
nikolino
14.05.15,16:01
odpoveď od veci ale bolo mi jasné že sa tu nájdu aj takýto ľudia čo nemajú k téme čo povedať a riešia blbosti ja si nemyslím že môžem všetko len sa pýtam ľudí na ich skúsenosti a rady .......
nikolino
14.05.15,16:02
to som zisťovala ako prvé.....
buchač
14.05.15,16:05
Odkiaľ si ???
Zo Žiliny ?
sito
14.05.15,16:36
Ak máš splnené zákonom požadované veci. len samé plusy, by to mali byť. Noo, skoro ...

1. Byt, plus nejaké m2 naviac.
2. Možno bez zvýšenia preddavku do FPÚaO.
3. Možno bez zvýšenia nákladov za kúrenie.

Mínusy?

1. Zatekanie z lodžie nad tebou.
2. Vysoké náklady na kúrenie.
3. Možnosť nevykúrenia miestnosti, bytu.

Potom napíš, aj my budeme vedieť, aj pordaiť, tvoju radu tu zaradiť .
Dáša_
14.05.15,16:44
zhodou okolností poznám blízku rodinu, čo tam býva. Zrejme v tom istom baráku, čo aj ty. Lódžiu majú už asi 20 rokov zasklenú. V tomto baráku je zasklených snáď aj polovica týchto lódžii. To sú tie baráky, čo majú jednu stranu samé lódžie, sú byty, ktoré majú 2 lódžie plus jeden balkón. Myslím, že sú spokojní, ale na trvalé bývanie to podla mna nie je - také, že by si tam mohol aj v zime trebárs spávať. V lete by to mohlo byť fajn. Na druhú stranu, dnes sú aj iné systémy na zaskleivanie, tak možno sa to dá urobiť aj "teplejšie"
buchač
14.05.15,16:55
Pýtal som sa, že kde dotyčná býva....bez odpovede zatiaľ.

Ide mi o to, že ak dotyčná býva na onej adrese a videla vzor daného bytu a jeho prestavby, tak sa pýtam :

Čo bráni dotyčnej zdvihnúť zadok, vyhľadať si príslušný byt, zazvoniť a hodiť reč s majiteľom bytu ?
Hrdosť, lenivosť, obavy z neúspechu....???

Lebo ja by som určite šiel cez osobný kontakt a aj pohľad na daný stav...raz vidieť je lepšie ako X krát počuť.
Peggynka
14.05.15,17:24
buchač
14.05.15,17:41
Za ten čas by som mal už aspoň lajstrá vybavené...;)
nikolino
14.05.15,18:16
bola som mimo som zo Žiliny a bývam presne v paneláku kde je tých lódžii viac takto urobených jasné že chcem ísť poprosiť dotyčných majiteľov o info a kuknúť ako to vyzerá z vnútra len som si chcela urobiť väčší obraz čo a ako sa potom dotyčného majiteľa pýtať.
nikolino
14.05.15,18:32
dobre si to napísal , tieto veci ma zaujímajú a kopec ďalších....
tannenkau
14.05.15,20:55
a odkiaľ asi tak ? :D
tannenkau
14.05.15,20:57
A ešte okrem

" v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva "
daj aj :
vynikajúci návrh architekta :D
sito
15.05.15,13:01
Vieš, všetko to závisí od miery demokracie, alebo anarchie v tom dome, bytovom, že?
nikolino
15.05.15,16:39
asi tak no uvidíme čo sa mi podarí vybaviť....