katka911
14.05.15,10:42
Dobrý deň,

som momentálne na rodičovskej dovolenke a manžel nastupuje na materskú. Všetky informácie máme. Len do sociálne poisťovne treba dať aj rodičovskú dohodu. Ked hľadám po internete našla som len pre tých čo sú rozvedení a tak. Neviete mi s tým poradiť? dakujem.
avalik
14.05.15,08:51
§ 49
(2) Iný poistenec, ktorý prevzal dieťa do starostlivosti, je

d) otec dieťaťa po dohode s matkou dieťaťa, najskôr po uplynutí šiestich týždňov odo dňa pôrodu, a matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok,



Dohoda o prevzatí dieťaťa do starostlivosti
na účely poberania materského

Otec: meno, priezvisko, adresa
a
Matka: meno, priezvisko, adresa

sa dohodli, že odo dňa ... preberá starostlivosť o dieťa (meno, priezvisko) otec.

podpisy oboch rodičov
katka911
14.05.15,08:55
dakujem :)
avalik
14.05.15,09:02
najlepšie keď tú dohodu napíšete priamo v SP, mali by vás usmerniť či tam potrebujú aj ďalšie údaje (r.č. a podobne) - dohodu napíšte 2x, jednu odovzdajte a na druhú si dajte podpísať prevzatie
katka911
18.05.15,10:01
bola som dnes v SP, napisala som to tak ako ste mi radili. akurat som tam dopisala r.č. dcerky. a prijali to bez problemov :)
avalik
18.05.15,12:10
to som rada :)
VÍNO NITRA
18.05.15,16:22
Písali sme konkrétne takto: Oznamujem Vám, že môj manžel ....................., narodený ...................., bytom ....................., si odo dňa ......................uplatní materské s dcérou ................, narodenou .........................
Priezvisko a meno, rodné číslo manželky a jej podpis
Priezvisko a meno, rodné číslo manžela a jeho podpis.

A bolo to v poriadku, na SP v NR nemali s tým žiadny problém.