January
14.05.15,13:11
1.Hlavný kontrolór mesta pri kontrole zistil, že riaditeľ školy nemá napísanú pracovnú náplň. Nariadil riaditeľovi, aby si ju napísal sám. Je to v súlade so zákonom?
2. Pri nástupe do nového zamestnania na miesto referenta ma zamestnávateľ požiadal, aby som si sama napísala pracovnú náplň. Je to v súlade so zákonom?
terezamaria
14.05.15,11:17
Pracovnú náplň zadáva vedúci pracovník oddelenia, útvaru alebo organizácie. Pokiaľ tak rozhodol, že pracovnú náplň si treba napísať, nie je o čom. Treba ju napísať, on skontroluje a padla. Samozrejme, keby som si náplň písala sama, tak si ju určite napíšem "lepšiu", ako by ju napísal môj vedúci. Takže na škodu to byť nemôže.
avalik
14.05.15,11:26
Pracovná náplň vyplýva z organizačného poriadku. Kompetencie riaditeľa školy/štatutára sú uvedené aj v príslušných zákonoch.

Podrobnosti v tejto súvislosti by mali byť uvedené v pracovnom poriadku organizácie.
jslancik
14.05.15,12:03
... lenže by ti ju šéf neschválil a pritvrdil by ešte viac, ako keby ju písal sám. Alebo možno nie, risk je zisk :)
tannenkau
14.05.15,12:05
Ja som si raz písal tiež sám
A kedže ja skor po nemecky (ako anglicky), tak som do požiadaviek na funkciu energetika dal nemčinu :D
terezamaria
14.05.15,12:19
toto sa často praktizuje, že si vedúci zamestnanci píšu pracovnú náplň.....vzorové náplne môžu byť zakotvené do organizačného poriadku, ale každá má prídavok, že o ostatných činnostiach rozhoduje priamy nadriadený vedúci pracovník, resp. vedúci organizácie.....
tannenkau
14.05.15,12:38
tak kerý ??
vedúci, alebo nadriadený
terezamaria
14.05.15,16:23
nejeduj....priamy nadriadený vedúci pracovník :-)))
terezamaria
14.05.15,16:26
však čoTi bolo bližšie, aspoň Ti to sadlo....:-)))
tannenkau
14.05.15,20:40
neboj
vôbec mi to nepomohlo :D