leka
23.05.06,11:39
viete mi prosí rýchlo poradiť, ako môžeme postupovať v tejto situácii?
11.4. išiel zamestnanec na PN, viac sa nevrátil, len poslal papier od lekára, že od 6.5.2006 je opäť práce schopný. môžem mu dať okamžitú výpoveď? (predpokladám že áno, bol zatial v skúšobnej dobe) Hlavne ma zaujíma, čo s obdobím 6.5. - dnes. Dám mu neplatené volno, z toho by mi logicky vyplývalo, že mu neplatím ani žiadne odvody... ale neviem, ešte som sa s takýmto nestretla
Tweety
23.05.06,09:52
viete mi prosí rýchlo poradiť, ako môžeme postupovať v tejto situácii?
11.4. išiel zamestnanec na PN, viac sa nevrátil, len poslal papier od lekára, že od 6.5.2006 je opäť práce schopný. môžem mu dať okamžitú výpoveď? (predpokladám že áno, bol zatial v skúšobnej dobe) Hlavne ma zaujíma, čo s obdobím 6.5. - dnes. Dám mu neplatené volno, z toho by mi logicky vyplývalo, že mu neplatím ani žiadne odvody... ale neviem, ešte som sa s takýmto nestretlaAj počas PN bola možnosť ukončiť PP v skúšobnej dobe, ak ste tak neurobili, môžete tak urobiť dnes. Obdobie od 6.5. by som dala A.
leka
23.05.06,09:54
to znamená, že vymeriavací základ bued 0 a teda na sociálku a ZP pojde 0? nechcela som byť voči zamestnancovi neseriózna...
VERONIKA6
23.05.06,09:57
Aj počas PN bola možnosť ukončiť PP v skúšobnej dobe, ak ste tak neurobili, môžete tak urobiť dnes. Obdobie od 6.5. by som dala A.

No nesmie sa zabudnúť, že absencia je prerušenie poistenia, čo treba nahlásiť na sociálku. Ja by som k tomu dňu ukončila pracovný pomer v skúšobnej dobe a bol by pokoj. Lebo tak, či tak, už nie je splnená povinnosť nahlásenia na sociálku.
leka
23.05.06,09:59
jesne, len papier o ukončení PN sa mi dostal až v sobotu a teraz to potrebujem rýchlo vyrišiť
Ingrid G.
23.05.06,10:26
Môj postup by bol nasledovný:
- na doklad o ukončení PN ("Hlásenie zamestnávateľovi a pobočke SP o skončení PN") by som dala sobotňajší dátum doručenia PN
- zároveň by som vyznačila do časti, kde zamestnávateľ potvrdzuje kedy zamestnanec nastúpil do zamestnania, že zamestnanec nenastúpil do zamestnania
- na dni 6.5.- 23.5. by som zamestnancovi dala absenciu
- na dni 6.5.- 23.5. by som na RL FO nahlásila SP prerušenie z dôvodu A
- napísala by som "Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe" (§ 72 ZP) a doručila by som tento list zamestnancovi
- od dnešného dňa by som ho odhlásila zo SP a ZP
- do ZP by som nahlásila okrem ukončenia PP aj skutočnosť, že bol na PN. Oznámenie ZP z dôvodu zmeny platiteľa poisteného (na štát) je do konca kalendárneho mesiacia nasledujúceho po mesiaci, kedy bola PN.
Tweety
23.05.06,11:00
No nesmie sa zabudnúť, že absencia je prerušenie pracovného pomeru, čo treba nahlásiť na sociálku. Ja by som k tomu dňu ukončila pracovný pomer v skúšobnej dobe a bol by pokoj. Lebo tak, či tak, už nie je splnená povinnosť nahlásenia na sociálku.
Nie prerušenie pracovného pomeru, ale prerušenie poistenia.:cool:
VERONIKA6
23.05.06,11:22
Nie prerušenie pracovného pomeru, ale prerušenie poistenia.:cool:
Tweety ďakujem, presne to som myslela, len zle napísala. Už som to opravila.
Diamant
24.05.06,11:53
Fakt môžem v skúšobnej lehote ukončiť PP aj keď je daný zamestnanec na PN? Lebo doteraz som vedela, že sa mu o dobu PN predĺžuje skúšobná lehota a teda až po jej ukončení s ním môžem skončiť PP v skúšobnej lehote.???
Ingrid G.
24.05.06,16:11
Počas PN, ak je zamestnanec ešte v skúšobnej dobe, môžeš s ním bez obáv skončiť PP. Zákaz výpovede počas PN sa vzťahuje na výpoveď, Ty ukončuješ PP v skúšobnej dobe (§72 ZP).

Ak máš ešte pochybnosti, doporučujem Ti cez vyhľadávač vyhľadať podobné témy, otázky tohto typu boli už na porade viackrát zodpovedané a vysvetlené.