Hena32
14.05.15,20:28
Máme adoptívnu dcéru a manžel si odmieta zmeniť trvalý pobyt. Chcem, aby mala dcéra v rodnom liste rovnaký trvalý pobyt oboch rodičov. Aké argumenty mám použiť, aby som ho presvedčila?
Katy a R
14.05.15,18:37
no ja si myslím, že ku žiadnym....
veľa detí to tak má - neviem, žeby bol problém? ak ho chceš presvedčiť - ty najlepšie vieš, čo naňho zaberá ;)
buchač
14.05.15,18:42
Keď ste vybavovali adopciu, tak ten stav bol asi aj predtým taký...logická úvaha.

Keďže adopcia prebehla (píšeš, že máte..), tak asi problém nebol.
Lebo v opačnom prípade by k nej nedošlo.
---------------------------------------------------------------
Argumenty neriešim, nakoľko nepoznám/e (neboli poskytnuté) informácie dôvodov, prečo manžel odmieta zmenu trvalého pobytu.
Dav
15.05.15,04:33
Trvalé bydlisko je evidenčný údaj, žiadne komplikácie z toho nevzniknú. Trvalý pobyt neosvedčuje ani spoločnú domácnosť, ani vlastníctvo.
Poola
05.03.16,14:00
ahojte poradaci,
reagujem na odpoved od Dav a pre istotu si prosim overit skutocnost ci odpoved "ziadne komplikacie" plati aj v pripade, ze manzelia ziju spolu v byte - manzelovom byte v os.vl., manzelka ma trvaly pobyt inde, u rodicov.
1.Nehrozia komplikacie.. ak by sa nedajboze manzelovi nieco stalo a v pripade fatalnych nasledkov by neskor manzelov dospely syn z predchadzajuceho manzelstva popieral skutocnost terajsej manzelke , ze vobec zila s jeho otcom pod jednou strechou..?
2. resp. by to tolerovala Soc.poist. v pripade naroku napr. na vdovsky dochodok? ..ze kazdy z manzelov ma trvaly pobyt inde ?dakujem
misoft
05.03.16,16:31
Bolo spomínané - TP má len EVIDENČNÝ charakter..
1. Manželia = predpoklad spoločnej domácnosti. Syn by musel dokazovať, že nežila s nim....
2. Soc.poisť. nekuká, či máš, alebo nemáš TP zhodný - kuká na úmrtný list a na (už bývalý) sobášny list. Veď i v úradných záznamoch bude napísané, že ste svoji boli....
Poola
05.03.16,16:34
ok dakujem:)