janci1954
16.05.15,12:41
Ahoj, aky je presne postup ked SVB chceme zateplit bytovku? Dakujem.
sito
16.05.15,11:29
Najprv treba zistiť, či má SVB, Zhromaždenie o zateplenie skutočné záujem. Nadpolovičná väčšina musí mať, ak sú peniaze. Ak nie sú, dve tretiny treba na to aby boli peniaze. Samozrejme pred tým projekt a dohodnutú cenu treba mať, keď sa bude úver brať.
mackoivan
17.05.15,07:28
najhlavnejšie je osloviť viacero dobrých firiem aby poslali čo najvýhodnejšiu ponuku. Do podmienok dať, že sa nebudú akceptovať žiadne dodatky. Zatepľovanie beží veľa rokov firmy sú už v obraze tiež dávno.
tannenkau
17.05.15,09:03
oni netušia ktorá firma je dobrá
nevedia si stanoviť kritériá na výber dobrej firmy
mackoivan
17.05.15,10:13
treba zdvihnúť zadky a pobehať po domoch , ktoré sú už zateplene - ak sú spokojní oni z firmou, budú možno aj oni.- tak sa získavajú firmy do výberového konania.
Kvaka
17.05.15,11:13
Nevychádzam z údivu, prečo sú tu vymazané dva komentáre http://www.porada.sk/t266407-firmy-na-zateplenie-bytovky.html#post2723933 a tu http://www.porada.sk/t266407-firmy-na-zateplenie-bytovky.html#post2723934

Nie je tam porušená nijaká etiketa, je to k veci a vzhľadom na všeobecnú otázku je tam aj dôležitá informácia k podmienkam úveru zo ŠFRB.
sito
17.05.15,17:06
Niekto nemá rád anyčku!

anyčka, je to málo, projekt a dohodnutá cena. Musia mať ešte aj dôveru toho kto im požičia.
tannenkau
17.05.15,19:33
robil si úver ?

nerobil

tak nemudruj

ja som vlani na jeseň reštruktualizáciu skoro 300

a pred Vianocami šfrb tesne nad 300
sito
18.05.15,05:18
Noo, zatepľovali sme, a aj 1 500 000 Sk sme si požičali. Už aj vrátili za päť rokov.
tannenkau
18.05.15,06:37
nepýtal som sa , či ste "vy" !!

Ale či si "ty"
(konkrétne v banke (s tou malou opicou) všetko dojednal a hlavne vydokladoval :D :D )
tannenkau
18.05.15,06:45
Splatili za 5 rokov ?
A bol to potom "optimálny" úver ?

Ani nepíš = NEBOL !!!
(zbytočne ste preplatili na spotrebáku )

Neviem rok / neviem banku / neviem p.a.

Takže veeeeeeeľmi hrubý brušný odhad :
- zobrali ste 1,5M na 5 rokov
- spolu ste (za 5 rokov) zaplatili viac ako 1 848 000
sito
18.05.15,08:29
Nebol vybavovaný v banke. Vtedy bol v nich vysoký úrok. Pôžička vyšla 604,97 Sk na 1m2. Po splatení aj s úrokom to bolo 684,93 Sk na 1m2. Dumaj ... či ...
mahony1
18.05.15,18:50
Nedavno som to riesil s asociaciou stavebnych dozorov http://www.sasdars.sk/

Tvrdili mi, ze 90% zatepleni na Slovensku sa nerealizuje spravne podla systemu ETICS. Kazdemu ide iba o cenu, a potom sa cuduju, preco zateplenie nesplni ucel, resp. ho po 10-15 rokoch treba opat prerabat, byty plesneju, zateka cez vymenene parapety, vyduva sa omietka na fasade, praska, cez praskliny zateka do systemu zateplenia voda...atd. Ludia si nezaplatia za kvalitny stavebny dozor, firmy potom fakturuju nieco ine ako to, co realizuju, nedodrziava sa predpisany stavebny postup, nedaju sa deklarovane materialy, nedodrziavaju sa lehoty schnutia jednotlivych realizovanych vrstiev a potom sa o par rokov vsetci cuduju...

Je potrebne posudit stav omietky, urobit odtrhove skusky, pretoze nova fasada ma velku vahu a moze sposobit odtrhnutie podkladu, na ktory sa umiestnuje. Pri stavbe starych bytovych domov sa kradol material, robili sa velke medzery medzi tvarnicami a tak sa lahko moze stat, ze po osekani popraskanej a opadavajucej omietky sa ukaze mnozstvo prazdnych miest, ktore bude potrebne vyplnit. Bude potrebne posudit stav strechy, stav balkonov, zabradli...

Aby ste sa vyhli chybam a dokazali presnejsie odhadnut, co vsetko je potrebne na vasej bytovke urobit, potrebujete v prvom rade:
- dobreho projektanta
- dobry stavebny dozor

Tychto 2 ludi neziskate vyvesenim ponuky na net. Opytajte sa v danej asociacii stavebnych dozorov alebo inde. Tito 2 ludia by mali spolu komunikovat uz od zaciatku. Projektant, ak ma v teame aj statika, dokaze presne posudit stav vasej bytovky, stav balkonov... a v spolupraci s dobrym stavebnym dozorom navrhnut optimalne riesenie - konkretne PRE VAS - vypracuje vam projekt.

Az ked toto budete mat, budete naozaj poznat stav bytovky a priblizne naklady na opravu fasady, hrubku zateplenia, sposob realizacie prac a typ pouzitych materialov.

Az potom by ste mali pristupit k hladaniu dobrej (nie najlacnejsej !!!) stavebnej firmy (najlepsie v okruhu do 100 km). Oslovite 2-3 dobre firmy, ktorym predlozite vypracovany projekt a oni vam uz na zaklade toho projektu vypracuju cenovu ponuku. Tie si mozete potom spolu so stavebnym dozorom prejst a zorientovat sa v ich rozdieloch.

Potom zvolate schodzu, zvolite komisiu, ktora bude vyberat a rozhodovat vo vsetkych dalsich veciach ako typ zabradlia, farby... a mnozstvo dalsich veci.
Snad to trocha pomohlo :-)