pepuška
16.05.15,23:14
Ak to chápem správne, zruším TP na Slovensku, prihlásim ho v CR- tým pádom prídem o slovenský OP, ktorý je potrebný na vydanie CP...Tak čo mám robiť vlastne ? Ak potrebujem CP- trebárs mimo EU ak cestujem, poprípade na letné dovolenky letecky....tiež je tam potrebný CP


17.5. 2015 Ďakujem, uzatváram túto tému, keďže viacerých to asi pobúrilo, že som asi hlúpa- totižto informácie z internetu mám aj ja, lenže na polícii je realita iná. Ak človek natrafí, na nepríjemnú pani...
P.S:buchač ty nereaguj radšej vôbec !
veronikasad
16.05.15,21:22
buchač
16.05.15,21:23
Sa mýliš trošička.

Ty rušíš TP a nie občianstvo, takže aj naďalej potrebuješ doklady SR.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Platí tiež

Povinnosti súvisiace s hlásením trvalého pobytu občanov upravuje zákon č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov SR. Od 1.7.2006 sa trvalý ako aj prechodný pobyt hlási v tzv. ohlasovniach, ktorými sú obec, respektíve mesto (obecný a mestský úrad) alebo mestská časť v prípade miest Bratislavy a Košíc.

V súlade s týmto zákonom občan, ktorý sa pripravuje na vycestovanie do zahraničia s cieľom trvalo tam žiť, je povinný ešte pred vycestovaním ohlásiť skončenie trvalého pobytu ohlasovni, kde sú vedené jeho údaje. Aj v prípade ak sa občan nechce odhlásiť z trvalého pobytu, ale má v úmysle zostať v zahraničí na dobu dlhšiu ako 90 dní, je povinný pred vycestovaním ohlásiť túto skutočnosť. Zákon však neupravuje žiadne sankcie za porušenie týchto povinností.
avalik
16.05.15,22:04
ak zruší TP v SR, OP musí vrátiť
buchač
17.05.15,07:02
Pod pojmom "doklady" (množné číslo) je potrebné chápať aj výraz "cestovný pas", ktorým daná osoba preukazuje svoju totožnosť.

Ak by sa osoba vzdala aj občianstva, tak musí vrátiť aj ten pas.

Čiže pepuška si najprv požiada o vydanie pasu a následne občaňák vráti.
Alebo predloží iné-náležité doklady potrebné k vydaniu pasu.


Alebo sa mýlim ??? Nuž veru nie...
---------------------------------------------

ALE pepuška je proste trúba a nič viac. Keď má husiu kožu z úradov, nech poverí mamičku vybavovaním....
Dlabať na ňu...nech sa húpe na modrom koníkovi....;) :D :D :D

http://www.modrykonik.sk/forum/doklady/kto-mi-vyda-cestovny-pas-ked-nemam-trvaly-pobyt-na-slovensku/
avalik
17.05.15,07:18
čakala som podobnú reakciu miestneho ješitného vševedka ... radšej bude bezdôvodne útočiť okolo seba hlava nehlava, než aby priznal nesprávnu odpoveď ;)
buchač
17.05.15,07:24
Rád sa nechám poučiť.

Kde sa mýlim a kde nemám pravdu ???
Presne a konkrétne...a s náležitými argumentmi.

Ale od Teba - experta na pripájanie linkov,ako aj hviezdy Poraďáckeho neba z Booku fasov sa čo dá čakať ?
veronikasad
17.05.15,07:39
Nerozumiem tejto debate, alebo som zle pochopila zadanie otázky.? Na stránke min.vnútra sa píše, že cestovný doklad vybaví na konzulárnom oddelení zastupitelského úradu SR.
buchač
17.05.15,07:59
veronka

Ale nie, dobre si pochopila...a myslím si, že aj ja.
Ono je v podstate jedno, kde požiada o CP.
Mladá nenapísala,či je už vonku alebo ešte doma sedí.
Ale obaja máme pravdu.

Ak sedí doma, vybaví si CP na príslušnom pasovom oddelení a vycestuje.
Ak je vonku, tak zbehne na konzulát a tam si podá žiadosť.

Mýlim sa ???
avalik
17.05.15,08:02
veronika, tvoja odpoveď je správna ... ja som upozornila buchača na chybu v tomto tvrdení "Ty rušíš TP a nie občianstvo, takže aj naďalej potrebuješ doklady SR" - čo nie je pravda - OP musí vrátiť
buchač
17.05.15,08:13
avalik (Dnes 11:02) veronika, tvoja odpoveď je správna ... ja som upozornila buchača na chybu v tomto tvrdení "Ty rušíš TP a nie občianstvo, takže aj naďalej potrebuješ doklady SR" - čo nie je pravda - OP musí vrátiť
=======================================

buchač (Dnes 10:02) Pod pojmom "doklady" (množné číslo) je potrebné chápať aj výraz "cestovný pas", ktorým daná osoba preukazuje svoju totožnosť.
----------------------------------------------------------
Pre istotu zopakujem :

buchač (Dnes 10:02) Pod pojmom "DOKLADY" (MNOŽNÉ ČÍSLO) je potrebné CHÁPAŤ AJ výraz "CESTOVNÝ PAS", ktorým daná osoba preukazuje svoju totožnosť.
avalik
17.05.15,08:14
Milý buchač, linky ku svojim odpovediam pridávam z dôvodu dodržiavania etikety porady a aj autorského zákona, prípadne pridaním linku na konkrétny zákon dávam možnosť pýtajúcemu sa overiť si správnosť mojej odpovede ... a zároveň budúcim čitateľom overiť si moje tvrdenie v čase čítania odpovede s platným zákonom v tom čase ... Na rozdiel od teba, ktorý sa snažíš pôsobiť vzdelanejšie a tak vydávaš cudzie texty za svoje.

A s tým neustálym zaťahovaním facebooku do odpovedí v ktorých sa ma snažíš uraziť, len ukazuješ tvoju ješitnosť, zakomplexovanosť a ľudskú malosť. Je mi ťa úprimne ľúto.
Peggynka
17.05.15,08:14
V ČR dostane taký preukaz rezidenta,dcéra ho má,jej vzali v ČR aj vodičák a dali jej český,lebo z titulu povolania je považovaná za profesionálneho vodiča :D
buchač
17.05.15,08:23
avalik (Dnes 11:14) Milý buchač, ...........................
=======================================
Milá Valéria !

Ty dávaš len citácie z linkov, bez náležitého zdôvodnenia danému jedincovi.
Ty to možno chápeš, no ten dotyčný teda veru nie. Tie siahodlhé litánie má občas problém pochopiť aj erudovaný jedinec...viď nie raz témy o účtovníctve.
----------------------------------------------------------
Ja linky občas nedávam z jedného dôvodu....mám ho dokonca v profile...http://www.porada.sk/member.php?u=105474
Ide o to, že poniektorí sú doslova lenivci lenivý zlenivetý a lení sa im vyhľadať správne info.
---------------------------------------------------------
Urážanie ?
Nuž sorry....ale nie ja som začal s tým vševedkovaním na moju maličkosť....či ?
avalik
17.05.15,08:51
buchač, keď niekomu nerozumieš v mojich odpovediach kľudne sa opýtaj, rovnako ako má možnosť sa opýtať aj zadávateľ otázky ... urážkami si začal ty na adresu zadávateľky. To že máš nejaké "vyhlásenie" v profile ti nedáva výnimku z etikety porady.