canthony
17.05.15,23:07
Chcem sa opýtať či majú deti právo na časť domu keď sa rodičia rozvedú a ešte neprebehlo vysporiadanie. Sme piati a z toho traja bývame ešte v dome dve sú osamostatnené. Či máme právo, nárok na nejakú časť všetci a ak áno ako o to požiadať. Ďakujem
buchač
17.05.15,21:30
Nie, nemáte.
Je to majetok rodičov a nie vás - detí.
Aj v prípade, že by boli manželia, dom by sa rozhodli trebárs jeden deň predať a následne by peniaze doslova preflákali, tak nič nezmôžete.
Nárok na dom by ste mali len v prípade úmrtia jedného (oboch) rodiča. Dedenie by potom šlo podľa zákona.
marjankaj
17.05.15,21:52
Pekne proproste rodičov, aby vám dom darovali. Ak vás majú radi, určite vám vyhovejú.
ivka70
18.05.15,05:32
No, nech by som mala akokolvek rada svoje deti, tak toto neurobim .... vieme aj z otazok na porade, ake komplikacie to moze priniest do dalsich vztahov ....
arizona
18.05.15,05:38
Narok na majetok rodicov mate jedine po ich smrti /dedenie/,ale za ich zivota si na ich majetok narokovat nemozete.
Ak su deti malolete v pripade rozvodu rodicov sud rozhodne s kym a kde budu byvat. Alebo sa rodicia dohodnu bez sudu, to je na nich.

Ale o dospelych,samostatnych detoch nerozhoduje v pripade rozvodu ziaden sud a rodiacia nie su povinny im zabezpecovat byvanie
Jarka 1
18.05.15,05:55
ivka, zo strany marjankaj to nebolo myslené vážne, ale presne opačne
ivka70
18.05.15,06:04
Suhlasim, ale myslis si, ze to tak pochopi aj nahodny citatel? :)
buchač
18.05.15,06:10
ivka70 (Dnes 08:32) No, nech by som mala akokolvek rada svoje deti, tak toto neurobim .... vieme aj z otazok na porade, ake komplikacie to moze priniest do dalsich vztahov ....
======================================

Nemáš potom rada svoje deti ! ;)
tannenkau
18.05.15,06:15
Mulo
5 detí
3 bývajú v tom dome
NEEXISTUJE darovať tak (jedine, že sú to baptisti / jehovisti ) , aby z 5 detí boli spokojné aspoň 4 :D
tannenkau
18.05.15,06:17
Ad skoro 20

A nemohol by ten Jano :
Písať priamo tak, ako to myslí ??? :D :D
ivka70
18.05.15,06:17
Som hrozna, ze :D
marjankaj
18.05.15,06:19
No tak uveď zákon, ktorý mi zakazuje darovať svoj majetok hocikomu. Trebárs aj cigáňom.
buchač
18.05.15,06:20
ivka70 (Dnes 09:17) Som hrozna, ze
========================
Ty vieš.....;)
------------------------------------
Ja mám rád svoje deti !
Preto jedna už dostala byt...druhá dostane chalupu.
------------------------------------
Ten zvyšok ešte poriešim... :rolleyes:
tannenkau
18.05.15,06:27
Mulo.
nevieš čítať ?
Máš problémy s pochopením prečítaného ???? :D

PS
Keby darovali senegalským strelcom (čo môžu), tak predpokladám s istotou limitne sa blížiacej k 1 , že bude nespokojných 5 detí !!!!!!
Chobot
18.05.15,06:44
Právny nárok nemáte. Rodičia budú mať teraz dosť svojich starostí a nie venovať sa tomu, čo bude s vami.

Teda, pokiaľ sú niektoré deti nezaopatrené, tak tam sa budú musieť dohodnúť, kto ich bude mať v opatere. O dospelé, samostatné deti sa rozvodový súd nebude zaujímať. Najprv sa budú musieť dohodnúť oni, ako bude Ďalej s majetkom, či ho predajú a peniaze si rozdelia a každý pôjde svojou cestou, alebo budú musieť spolu bývať. Či vám dovolia u nich bývať - to je len na nich.
marjankaj
18.05.15,06:46
A tebe záleží na spokojnosti jeho detí? Veď nespokojné sú teraz, keď nič nemajú. Od kedy si taký altruista?
tannenkau
18.05.15,06:55
Jedno z detí píše :

" canthony
Chcem sa opýtať či majú deti právo na časť domu keď sa rodičia rozvedú a ešte neprebehlo vysporiadanie.

Sme piati a z toho traja bývame ešte v dome "

Takže nie mne , ale jemu na niečom záleží

A kedže "byť dobrým" vyžaduje menej námahy, ako "byť zlým " ,
tak som dobrý = "záleží" mi na spokojnosti detí

PS1
Keď som v niečom trochu podobnom zapojený aj ja, tiež hľadám "lepšie" riešenie

NIE ako ty : Darovať cigáňom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS2
A vyslovene nečakám, že sa to odtiaľ (od "lepšieho" riešenia) vráti ku mne, ale volám to :

KOLOBEH DOBRA medzi ľuďmi
marjankaj
18.05.15,07:30
A bránim im ja, aby sa dohodli medzi sebou tak, aby boli všetci spokojní?
dmc
18.05.15,07:56
.... a nechces ma adoptovat ? :)
buchač
18.05.15,09:38
dmc (Dnes 10:56) .... a nechces ma adoptovat ?
========================================
Môžeš sa uchádzať o priazeň mladšej s bytom...ešte je slobodná a teraz aj nezadaná (teda,pokiaľ viem...)...;)