inspiracia
18.05.15,03:44
Dobrý deň. Kde nájdem aktuálny formulár na zrušenie živnosti a kde ho mám odniesť? Existujú ešte samostatné živnostenské úrady? Platia sa aj nejaké poplatky? Ďakujem.
Kabaka123
18.05.15,04:29
a googlila si?

doplnenie od veronikasad:

V prvom rade musíš zrušiť licenciu NBS, až následne vrátiš kartičku DIČ na daňový úrad.
inspiracia
18.05.15,14:11
Áno googlila som ale na niektorých stránkach sú iné informácie a nebola som si istá čo je aktuálne.
A aký je postup, ak chcem zrušiť szčo, ale nemám živnostenský list?
veronikasad
18.05.15,14:21
o aké podnikanie ide ?
inspiracia
18.05.15,16:39
financny agent
veronikasad
18.05.15,16:47
V prvom rade musíš zrušiť licenciu NBS, až následne vrátiš kartičku DIČ na daňový úrad. Akým spôsobom sa "ruší" IČO som sa na stránke Štatistického úradu nedočítala.
inspiracia
18.05.15,16:54
IČO nemám, len DIČ. Ďakujem za radu :)
Kabaka123
18.05.15,17:37
tak nabudúce treba lepšie formulovať otázku licencia NBS a živnosť sú dve rozdielne veci....veronikasad Mne je toto úplne jasné... ale toto v otázke vôbec nebolo, toto doplnila až po Tvojej výzve.... už som to opravila podľa Tvojho príspevku som to vložila do svojej odpovede.... keby napísala že je fianančný agent a chce zrušiť licenciu od NBS, poskytla by som jej relevantné informácie... vychádzala som zo zadania...
Katy a R
18.05.15,17:42
Zivnosť sa zruší asi za 5 minút tam, kde si si ju založila.
lenže ty živnosť nemáš. spôsob ukončenia tvojej činnosti máš predsa v zmluve s fin. inštitúciou. treba požiadať o výmaz z registra) ... a ke´d ti toto spravia - tak vrátiš DIČ na DU - treba požiadať o zrušenie registrácie. DU vydá o tom Rozhodnutie. je to "satarmo" (pokiašľ si tvoja firma neúčtuje mimoriadne poplatky za "zrýchlený" výmaz ;)