mipo
18.05.15,05:18
Chcem vyčleniť parcelu pod mojim rodinným domom z pôvodnej EKN parcely. Mám zhotovený geometrický plán, rozloha CKN parcely je vymedzená stavbou a vyjadruje presný môj spoluvlastnícky podiel z EKN parcely. Jeden z bývalých spoluvlastníkov svoj podiel predal úplne inej osobe. Jeden spoluvlastník napadol na súde neplatnosť kúpnej zmluvy, čo je vyznačené na LV pod podielom nového spolumajiteľa, z dôvodu že nebolo uplatnené predkupné právo. Ja mám písomný súhlas s vyčlenením mojej parcely od všetkých súčasných spolumajiteľov i bývalého spolumajiteľa. Môžem dať svoju parcelu zapísať do katastra?
Chobot
18.05.15,06:25
Teraz ti to asi nezapíšu, keďže je tam nejaké obmedzenie (dobré by bolo vidieť ten LV a to zapísané obmedzenie, boli by sme múdrejší, takto si len domýšľam, čo tam asi môže byť). Bude treba počkať na výsledok súdu, komu prisúdi vlastníctvo. To, že máš súhlas od bývalého vlastníka ti nepomôže, on už nie je vlastníkom. A nový vlastník - ten asi nemá právo nakladať s vlastníctvom. Takže budeš asi v patovej situácii.

Ale veď skús podať návrh na vklad, prinajhoršom ti ho zamietnu a prídeš o 66 EUR. GP zostane platný aj niekoľko rokov, tak to dáš zapísať znovu po skončení súdu.
marjankaj
18.05.15,06:26
Presne tak. Môže dať zapísať. Ale či mu to naozaj zapíšu, to je iná vec.
tannenkau
18.05.15,06:29
Kataster obyčajne naraz robí jednu vec
Keď skončí, bude druhú
marjankaj
18.05.15,06:50
Kataster je mužského rodu, preto je to takto logické:D