Nika1081
18.05.15,06:45
Ak by mal môj názor zachrániť zdravie a profesionálnu kariéru čo i len jednej osobe na tejto planéte, budem rada. Pokúsim sa priblížiť objektívny názor na túto spoločnosť, ktorý nezastávam iba ja, ale budem hovoriť asi za každého, kto mal skúsenosť s osobami v PNO, pretože mi ho potvrdili.
Dlhé roky som pracovala pre jednu konzultačnú firmu, ale keďže som dosiahla už všetky "méty", povedala som si , že je na čase zmeniť prostredie a ísť vyskúšať nový - lepší tým. Keď som chodila na kolá pohovorov (čo trvalo 4 mesiace), mala som s dobrý pocit, že idem do lojálnej firmy, ktorá zastáva prístup fair-play. Navyše, keďže kolá pohovorov trvali tak strašne dlho, myslela som si, že hľadajú naozaj niekoho výnimočného a skúseného v problematike. Logika a prístup mi bol sympatický a navyše manažérka na mňa pôsobila férovo.
Keď si ma po tak strašne dlhej dobe vybrali, bola som šťastná, pretože som sa cítila výnimočná a mohla som konečne podstúpiť kariérnu zmenu.
Hneď v prvý deň začal jeden veľký chaos. "Super" manažérka pochádzajúca z východu, mi nič nevysvetlila, rovno ma zahltila prácou. Na jednej strane to bolo fajn, že som "vhupla" hneď do vlny práce, ale na druhej strane som netušila, kde je sever. Povedala som si, nevadí, aspoň uvidia, že som pracovitá a viem pracovať aj navyše. Na druhý deň ma čakal e-mail s tým, kde mi čudným spôsobom vysvetlila, že musím pracovať viac a rýchlejšie a že nech nečakám, že budem mať voľné víkendy. Keďže som v práci bola druhý deň, tak som si povedala, že OK, nemám s tým problém. Manažérka z východu navonok pôsobila OK, ale jej maily boli čoraz stále viac nepríjemnejšie. Navyše argument: "toto je život konzultanta" stále častejšie opakovala, keď videla, že pracujem 14 hodín denne ako otrok a navyše cez víkendy. Ona si celú dobu riešila súkromné záležitosti a jazdila za milencom na firemnou aute a keď sa blížila piata-šiesta hodina večer, začala na oko intenzívne pracovať a telefonovať, aby pred majiteľom (ktorý je v zahraničí) vykazovala neustálu prácu. Čo sa týka mojich výstupov - všetko kritizovala, hoci si stojím za tým, že práca bola odvedená v najlepšej miere a s čistým svedomím. Navyše sa mi vyhrážala, že mi siahne na môj plat, čo ma totálne naštvalo, pretože na to nemala žiadne právo, keďže som nič zlé nespravila a mzda bola riadne zmluvne podchytená. Dookola argumentovala tým, že nebude financovať niekoho, kto si to nezaslúži a výdavky napr. na taxík alebo MHD (na pracovné stretnutie! mi nebudú hradené, vraj mám ísť pešo). Táto veta ma úplne dostala, pretože ona si pravidelne financovala cez firmu svoje milostné - víkendové dobrodružstvá v hoteloch s milencom a popritom si s manželom zariadila dom z "firemného". Bolo to celé trápne a riadny hnus.
Po dvoch mesiacoch plných chaosu som sa zamyslela, že ako mi bolo dobre v predošlej robote. Ako som sa strašne zmýlila. Rozhodla som sa odísť, pretože psychický teror mi za to nestál.
Navyše medzi praktiky spoločnosti patrí, že Vás zoberú na tri mesiace, vyžmýkajú Vás na maximum a v posledný deň, kedy ste v skúšobnej dobe Vás vyhodia (aby Vám neplatili odstupné). Výsledkom je neskutočná fluktuácia.

Viem, že po mne nastúpila jedna baba, s ktorou tiež riadne vypiekli a navyše si odniesla ťažké zdravotné komplikácie z neustáleho návalu roboty.

Držím Vám všetkým palce, dúfam, že nebudete musieť prísť do styku nie len s firmou PNO SK, ale tiež s bosorkou, ktorá vo svojom americkom priezvisku nesie meno kráľa Šalamúna.
taiko
18.05.15,06:10
1. aky malo na celu vec vplyv to, ze manazerka bola z vychodu?
2. nezistovala si si referencie na firmu predtym, nez si nastupila?
3. ak je to tato pani https://sk.linkedin.com/pub/lucia-solomon/14/39a/394, nenapadlo Ta, co robila medzi 1997 a 2007 ze nema pravdepodobne skoro ziadnu prax, alebo ju teda minimalne neuvadza, co je tiez divne?
4. nebol Ti cudny pohovor trvajuci 4 mesiace?
5. tie bosoky, domy, auta, milenci tiez Tvojmu prispevku na vierohodnosti nepridavaju, okrem toho neviem, ci nie su napadnutelne
Chapem Tvoju frustraciu a hnev, len chcem tym vsetkym povdat, ze je to podla mna tak trosku aj Tvoja chyba. Nie to, ze dana osoba/firma je taka ako popisujes ale ze si sa tam ocitla.