gagus
18.05.15,06:06
S bývalým manželom sme rozvedení už viac ako dva roky. Žijeme naďalej spolu v našom byte, pretože bývalý manžel situáciu nemieni riešiť, čím ma núti podať žiadosť o vysporiadaní majetku po rozvode na súd, čo nie je lacná záležitosť. Jedno dieťa je už plnoleté, (ale býva s nami), druhé je zverené do výchovy mne, to je dôvod, prečo by som chcela bývalého manžela vyplatiť.Keďže manžel nie je prístupný žiadnej dohode, chcela by som ho písomne vyzvať k riešeniu s upozornením, že v opačnom prípade bude on i ja musieť zaplatiť nemalú sumu na vysporiadanie súdom. Čo by mal taký list obsahovať ? Z mojej strany ide o posledný pokus veci riešiť dohodou. Ďakujem za akékoľvek užitočné informácie.
misoft
18.05.15,05:28
Vypracuj navrh na vysporiadanie BSM - je to akási dohoda, kto a čo bude mať a ako sa medzi sebou vysporiadajú.

http://www.najpravo.sk/obcianske-pravo/rady-a-vzory/rady-pre-kazdeho/b/dohoda-o-vyporiadani-bezpodieloveho-spoluvlastnictva-manzelov.html

Tam to bude od A do Z. Toto súd len potvrdí a je to záväzné pre oboch. V opačnom prípade tvrdo rozhodne súd (a to už bude prihliadať i na potreby potomka!).
Peggynka
18.05.15,06:05
Beží ti čas na vysporiadanie do troch rokov po rozvode (máš tu aj cifry,ktoré treba zaplatiť):
http://www.pravny-poradca.sk/vyporiadanie-majetku-po-rozvode
Mária27
18.05.15,12:50
Súdny poplatok zaplatíš len tých 66 eur, 3% z hodnoty budete platiť po skončení súdu spoločne a nerozdielne.
Spíš všetky spoločné veci a ich hodnotu, navrhni ich rozdelenie a doplatok. Odpadový kôš tam nemusíš písať, ale nábytok ano.
gagus
07.06.15,06:14
nepodpiše to
misoft
07.06.15,10:18
Nuž podaj návrh na vysporiadanie BSM súdnou cestou ako súdne konanie - teda už nie dohoda. Bude to už rozhodnutie súdu a tam mu nepomôže ani to, že by si rozhodnutie neprevzal. Súd po zákonnej lehote bude považovať i neprebraté rozhodnutie jednym z vás ako prevzaté - termín "fikcia doručenia". A tam už sa ďalej na neho tlačiť... marenie súdneho rozhodnutia, exekútor a pod.
gagus
07.06.15,15:11
Skusim to s výzvou na vysporiadanie majetu a ak to s nim nepohne, idem na súd. Dakujem za ochotu a radu.