melindi
18.05.15,07:17
Chceme kúpiť detské odrzádlo, ale nevieme akú značku. Pozerali sme Spartan, Sedco, Brother Jaguar,Hudora Cruise a Fun Bike?
Podľa Vás, ktorá je lepšia?
buchač
18.05.15,05:59
Všetky odrážadla sú v tej podstate na jedno kopyto.

Ale osobne by som išiel do Hudory.
Hlavný dôvod je nasledovný:

Stabilný oceľový rám má uprostred stúpatko s protišmykovou úpravou. Odrážadlo je však vybavené i sedadlom. Pri jazde z kopca si môže Vaše dieťa na stupatko odložiť nohy. To mu prinesie úžasný požitok z jazdy.
http://www.tanielashop.sk/resize/e/250/300/files/mt/2535228-l.jpg

Kometár je od predajcu, ja to vidím inak.
Dieťa sa totiž naučí rýchlejšie udržať rovnováhu. To stúpatko spôsobí, že dieťa sa bude snažiť rozbehnúť a udržať rovnováhu, len aby si mohlo nohy naň položiť. Je to aj také prirodzenejšie, ako mať nohy roztiahnuté, zdvihnuté...je to niečo ako ozajstné pedále na ozajstnom bickoši.
Netreba opomenúť aj tú bezpečnosť. Nie raz sa stáva (videl som na reál), že dieťa proste tou nohou zavadí o nejakú nerovnosť, asfalt...modriny a odreté kolená a lakte je výsledok (to je ale normálka).
melindi
18.05.15,06:21
Ďakujem. Aj pre nás sa to veľmi páči, ale má 6 kg. Moja dcéra má len 12 kg. Bojíme sa, že to bude jej tažšké.
buchač
18.05.15,06:27
Druhov je určite viac.
Je len potrebné nájsť si ten najvhodnejší.
fortunka
18.05.15,06:28
Záleží od výšky a veku. My sme mali klasické kovové, kupovali sme to podľa výšky a 2r+, dievčatá v škôlke majú aj také plastové... sú ľahké, lietajú na tom ako šarkany. Ale mne sa to nezdá, bicykel tiež nieje ľahučký, vytrénuje sa aspoň. Bez toho nášľapového, čo píše búchač... na jeseň prešla rovno na riadny bicykel bez pomocných koliesok, bez problémov.
tannenkau
18.05.15,06:30
Skoro som v nadpise pozrel, že "održrádlo "
melindi
18.05.15,07:08
Super. Pre nás najlepšie páčil Broher Jaguar. Ale to je tiež 6 kg. Koľko rokov používali Vaše deti? Nevieme rozhodnuť, či kúpiť lacnejší typ, alebo radšej drahšie a kvalitnejšie?
mahony1
18.05.15,19:33
Ked si kupite odrazadlo, potom budete musiet znova kupovat detsky bicykel. Ked si kupite rovno detsky bicykel, mozete z neho odmontovat pedale a mate z neho odrazadlo. Je to 2 minutova zalezitost.

Neskor ich namontujete, a mate funkcny bicykel. Odrazadlo je vymysel predajcov, aby prinutili ludi platit 2 X.
bodliak
18.05.15,19:44
vek ?
buchač
18.05.15,19:46
mahony1

Koľko máš detí, ktoré si naučil bicyklovať ...???
Alebo koľko (cudzích) detí si naučil bicyklovať ...???
mahony1
18.05.15,19:51
Dost na to, aby som sa k teme vyjadril. Ani jedno z nich odrazadlo nepotrebovalo. Zistil som, ze vobec nemali problem naucit sa drzat rovnovahu, skor si potrebovali zvyknut na pedalovanie.

Takze som im po 2 tyzdnoch pedale naspat namontoval - fungovali na detskom bicykli s pomocnymi kolieskami. Ked som videl, ze vedia uz dobre tlacit do pedalov, odmontoval som im kolieska a za 1 hodinu sa naucili drzat rovnovahu a bicyklovat UPLNE BEZ POMOCNYCH KOLIESOK. Boli vo veku 3,5 roka.

Ale ked uz niekto odrazadlo vyslovene chce, tak som navrhol, ze staci odmontovat pedale a maju prakticky to iste. Osobne vsak z vlastnej skusenosti odporucam radsej ucit deti pedalovat - na pomocnych kolieskach.
buchač
18.05.15,19:57
...uhm...takže decko sa učilo už v tých troch rokoch na bickoši lietať ?

Povídej holubúm...
mahony1
18.05.15,20:04
Ano, presne tak - ked mali 3,5 roka, krasne bicyklovali - bez pomocnych koliesok. Dam vsak maly tip - ked budete vidiet, ze uz vedia dobre tlacit do pedalov (ukaze sa to, ked idu hore kopcom), treba odmontovat pomocne a najst si prazdnu cestu bez aut, ktora sa pomaly zvazuje dole kopcom.

Treba nechat dieta spustit sa 10 X zhora dole s nohami nasiroko. Tym sa nauci drzat rovnovahu (ktoru dovtedy s pomocnymi kolieskami nepotrebovalo). Potom staci zapojit pedalovanie. Moje decka sa tak naucili vo veku 3,5 roka bicyklovat doslova za 1 hodinu. Dovtedy chodili cca 1 rok len na pomocnych kolieskach.

Takze moja skusenost - ziadne odrazadlo netreba.
buchač
18.05.15,20:54
Otázka bola v znení doporučenia odrážadla.
Každý sa ale zachová podľa seba.

Moja vnučka mala aj odrážadlo a má aj ten bicykel. Zať ju posadil naň a nemala problém s jazdením bez pomocných koliesok.

Pozastavil by som sa aj nad určitou situáciou, cez ktorú prešla skoro každá rodina.
Jedno dieťa je staršie a druhé mladšie o 1-2 roky. Takže rodičia kúpia najprv to odrážadlo pre to prvé dieťa. To sa naučí a následne ide na klasiku.
To mladšie si situáciu zopakuje.
Takže sa dá povedať, že rodina s oboma deckami môže ísť kľudne na prechádzku a obe deti si jazdia ...

Tie ceny za odrážadlo ani neriešim...je to doslova smiešna cifra a inzerátov je na mraky.