LacikKE
18.05.15,13:06
Zdravím,pred mesiacom mi bol odobratý VP za vážne porušenie zákona o cestnej premávke.Išlo o nedanie prednosti v jazde a následná jazda v protismere(0,5 sekundy)..ale aj tak.Uložili mi zákaz viesť motorové vozidlo.Proti tomu som sa následne odvolal a o pár dní idem na správne konanie.Vodičák mám od 17 rokov,teraz už mám 19 ale skutok sa stal mesiac pred ukončením skúšobnej doby(bez škodovej udalosti,pokuty...vzorný vodič som bol).Nemôžu mi uložiť pokutu pretože sa to stalo ešte keď som bol študent(teba bez príjmu).Akú sankciu asi môžem dostať ? polrok/rok ? psychiatra ?
avalik
18.05.15,11:18
372/1990 Zb.Zákon Slovenskej národnej rady o priestupkoch

§ 22
(1) Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto

k) iným spôsobom ako uvedeným v písmenách a) až i) sa dopustí porušenia pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom podľa osobitného predpisu,3d)

3d) § 137 ods. 2 písm. g) až o) a q) až x) zákona č. 8/2009 Z. z. v znení zákona č. 313/2011 Z. z.


(2) Za priestupok podľa odseku 1
e) písm. k) možno uložiť pokutu od 60 eur do 300 eur a zákaz činnosti do dvoch rokov,
arizona
18.05.15,11:39
To, ze si bol vtedy student ta neospravedlnuje od zaplatenia pokuty. Bud si zarobis na brigade,alebo to za teba zaplatia rodicia.
Ked sa citis dostatocne dospely a zodpovedny na soferovanie, musis mat aj dostatok zodpovednosti na zaplatenie pokuty,ak si to zasluzis.
misoft
18.05.15,14:15
Hele - bývalý študent:
To že si bol študent - irelevantné. Vodičák si predsa mal, bol si vodič (a vodičáky sa delia do skupín, nie podľa toho, či je študent, dôchodca, robotník, manažér)!
Spáchal si dopravný priestupok? Spáchal! Spáchal si ho ako študent, alebo ako vodič?
Podľa mňa - ako vodič (auto predsa nie je školská lavica).
Takže - či máš, alebo nemáš príjem - ich to nemusí sr*ť - pykať sa musí!
A nedanie prednosti, jazda v protismere - dva závažné dopravné priestupky (a mnohokrát smrteľné)