helenka 22
18.05.15,13:10
Rodicia komplet rekonstruovali kupeny starsi dom pred 15 rokmi.Na povodny sa nadstavilo,nic sa nepristavovalo.Neprebehla kolaudacia.Ak ho chcem dat teraz skolaudovat co k tomu potrebujem,aj ten energeticky certifikat?:eek: :mee:
ivka70
18.05.15,13:03
A mali rodicia na taku rekonstrukciu stavebne povolenie?
helenka 22
18.05.15,13:20
Ano.
ivka70
18.05.15,13:22
Treba sa obratit na stavebny urad:

Ak nemáte stavbu do ukončenia platnosti stavebného povolenia ukončenú, netreba zúfať. Písomnou žiadosťou na stavebnom úrade platnosť predĺžite.

http://zmluvy.topreality.sk/ziadosti-tykajuce-sa-stavby/ziadost-o-predlzenie-platnosti-stavebneho-povolenia-59.html
Amos
02.02.16,15:47
Rád by som Vás poprosil o radu, mám obavy a trochu aj strach ohľadom kolaudácie. Všetko by bolo v poriadku pokiaľ by som nenatrafil na jedného nemenovaného živnostníka. Ten nám nespravil dvere a schody v dohodnutom termíne. Nakoľko nie je možnosť to dotiahnuť do konca, už 2 roky sme nútený ho dať na súd. Tým sme prepásli i termín kolaudácie o ktorom sme nevedeli. Som vycestovaní a zistil som to, až teraz. Mám obavy, čo mám robiť. Po prečítaní som zistil, že som mal podať žiadosť o predĺženie stavby. To by nebol taký problém, ak by som to podal v čas. Ale čo teraz.... poradte nám prosím.