kofola
23.05.06,13:02
Poprosim o radu. V strede maja sme zahajili nepretrzitu 3zmennu prevadzku (á 7,5 hod) s nerovnomerne rozrhnutym prac casom. Zamestnanci budu odmenovany mesacnou mzdou, budu dostavat zaplatene zmenne priplatky. Na konci kvartalu chceme vyrovnavat fond prac casu nakolko kazda zmena bude mat odrobeny iny pocet dni (zmien).
Otazka- tyzdene mozu max odrobit 37,5 hod to mi je jasne. Ale nie je mi jasne ako to v praxi funguje ked jedna smena odrobi za kvartal napr 67 dni (zmien), druha 65,... ked pracovnych dni je 66. Zohladnuju sa vobec pracovne dni pri nepretrzitej prevadzke? Ako viem (ako vypocitam) kolko hodin maju zaplatené mesacnou mzdou a od kedy sa im pocita uz nadcas. Dufam ze mojej otazke niekto porozumie lebo v tom mam taky gulas v hlave ze ani otazku polozit neviem. Dakujem vopred
Marína
23.05.06,11:26
kofola
23.05.06,11:55
Dakujem pekne. Pomaly zacinam rozumiet.

Este jedna otazka k teme- do ustanoveneho tyzdenneho pracovneho casu sa pre tento pripad zapocitavaju aj sviatky? Napr- mesiac ma dva sviatky, pracovnikovi na ne vsak nepadne zmena. Zapocitavam tieto dva dni do ustanoveho tyzd prac casu alebo sa tu neodrobene sviatky neberu ako odpracovane dni?

Dakujem
Zita4
23.05.06,12:15
Dakujem pekne. Pomaly zacinam rozumiet.

Este jedna otazka k teme- do ustanoveneho tyzdenneho pracovneho casu sa pre tento pripad zapocitavaju aj sviatky? Napr- mesiac ma dva sviatky, pracovnikovi na ne vsak nepadne zmena. Zapocitavam tieto dva dni do ustanoveho tyzd prac casu alebo sa tu neodrobene sviatky neberu ako odpracovane dni?

Dakujem
U nepretržitej prevádzky sa neodpracované sviatky nezapočítavajú do týždenného pracovného času a nie sú platené náhradou.