microhyd
18.05.15,19:59
Ahojte,

Potreboval by som radu ohladom automatickeho spúštania/vypinania PC.
Je to vôbec možné?

Potreboval by som kazdy den (bez mojej pomoci) zapnut PC o urcitom case a taktiez ho o urcitom case vypnut(tiez bez mojej pomoci).
Po zapnuti by mal uplne sam spustit niekolko predom urcenych programov a ked jeho denny cas vyprsi(limit, casovac), vsetky programy vypnut a potom sa vypnut sam.

Dakujem velmi pekne za kazdy postreh :)
microhyd
18.05.15,18:05
No tak to sa urcite mylis.
Lebo keby som sa nato pytal, nepytam sa znova :)

Bola tam odpoved? Ak ano, prosim ta o link a urcite si rad precitam odpovede :)

Alebo aspon ak si pamatas, aky dal tomu autor topic, budem rad, pohladam to.
Kabaka123
18.05.15,18:06
beriem späť...
Kabaka123
18.05.15,18:10
microhyd
18.05.15,18:11
Pohoda, ale normalne ste ma prinutil/a uvazovat o tom, kedy som sa o to uz pokusal :D
microhyd
18.05.15,18:20
:)
A ja uz aj zrejme mam odpoved, len moja anglictina je tak zufala.. No ale hlavne je, ze mam info :D

Ak by niekto nieco podobne riesil, tu je na 99% odpoved:
http://www.wikihow.com/Automatically-Turn-on-a-Computer-at-a-Specified-Time

A

http://lifehacker.com/5831504/how-can-i-start-and-shut-down-my-computer-automatically-every-morning
misoft
18.05.15,19:04
Našiel si to, lenže to nie je žiadny program, ale nastavenie v BIOSe + následný program.
Uvedom si jedno - program bude pracovať len vtedy, ak je PC aktívne a OS pracuje - teda zapnutý - vtedy program kontroluje systémový čas.
BIOS pracuje so vstavanými hodinami BIOSu (tie bežia stále i pri vypnutom PC) - vďaka batérii CR2032, ktorá drží i nastavenie CMOS. Takže vtedy Power On in Alarm funguje presne. Ak by tá batéria tam nebola, tak ti nepomôže ani nastavenie v BIOS - pretože ani tie hodiny nepobežia.
Pri Power Off - Shutdown: by musel byť spustený potrebný program priamo pri štarte a musel by mať nastavený čas na vypnutie. Dalo by sa to i dávkovým *.bat súborom (ktorý pri zapnutí PC cez BIOS Power On by Alarm) by zaviedol ten program.
microhyd
19.05.15,05:14
jj je to ako pises, nastavenie biosu a po spusteni windowsu sa o zvysok postara task manager, ktory je tiez sucastou windowsu, takze k tomu cloveku prakticky netreba nic, len sa o to pokusit.
Neviem, ci dokaze task manager PC aj vypnut, ale nato dnes pridem :)

Dakujem ti za informacie misoft.
Potom sem do komentara napisem, ci sa mi to podarilo :)
Kabaka123
19.05.15,16:16
tiež som da dočítala, že na to stačí bios a win.... ale nakoľko sa nevyznám akto to funguje... tak som sa nevyjadrovala....