Lilu1
19.05.15,08:51
avalik
19.05.15,07:03
"Nemá niekto univerzálny vzor zodpovednej osoby v zmysle zákona 307/2014? :-)"

Univerzálny vzor zodpovednej osoby ?
No podľa mňa by to mohla byť zodpovedná blondína/tmavovláska dlhými nohami ... alebo zodpovedný, vysoký, pevný chlap s modrými očami a hustými tmavými vlasmi ... môže byť? :D

doplnenie:
doterajším hodnotiteľom mojej odpovede ako neužitočnej a nevhodnej - prečo nedáte vy tú užitočnú? .... ale pozor zadávateľka si z porady robí prdel, lebo keby potrebovala serióznu odpoveď tak sa zamyslí nad tým ako sformulovala otázku a hlavne by nedávala za otázkou smajlíka - v tomto podaní táto otázka patrí skôr do srandičiek.

PS: poslúžte si, odpovedí tu mám viac ako dosť, ak vám to pomôže k duševnej pohode, budem len rada ;)

------------------------------

(Dnes 09:03) Už nepotrebujem žiaden vzor....ak poznáš zákon, tak poznáš aj §11 ktorý hovorí "Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva najmenej 50 zamestnancov, a zamestnávateľ, ktorý je orgánom verejnej moci, je povinný určiť osobitnú organizačnú zložku alebo osobu (ďalej len "zodpovedná osoba"), ktorá plní úlohy zamestnávateľa podľa odsekov 4 až 7 a § 12..." kde sa síce nepíše konkrétne o "vzore" ale ak sa má určiť zodpovedná osoba, mne z toho vyplýva, že to má byť asi na papieri. Je veľa firiem, ktoré sa chytili tohto zákona a posielajú ponuky na vypracovanie internej smernice ako aj vzoru ZO. No nič. Tému som uzavrela. Prajem pekný deň.

no hurá :), takže potrebuješ vzor na URČENIE zodpovednej osoby podľa zákona č. 307/2014.

Určenie sa vykonáva písomne, spravidla na hlavičkovom papieri zamestnávateľa a text určenia je napr.:

Identifikačné údaje firmy


"Dňom .... určujem oddelenie kontroly (alebo Lilu Lilovú) ako zodpovednú osobu podľa § 11 ods. 1 podľa zákona č. 307/2014 Z. z.o niektorých opatreniach súvisiacich s oznamovaním protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov."

miesto, dátum

tlačené údaje podpisu štatutára + podpis štatutára podľa podpisového vzoru
Oliwa
19.05.15,07:04
Avalik a ešte s tehličkami na bruchu...
avalik
19.05.15,09:59
jj ... a pevný zadok :D
misoft
19.05.15,12:23
Tu sú dve "zodpovedné" osoby.
Stačí takýto vzor?
Oliwa
19.05.15,12:26
Si zabil...
Katy a R
19.05.15,13:58
veď to dala ako súvisiacu otázku ... podľa mňa sa ľahko dá zistiť, že o čo jej ide (zamestnávateľ a §11) - či?
avalik
19.05.15,14:05
no ja tento zákon poznám, aj § 11 ... ale netuším načo jej je "univerzálny vzor zodpovednej osoby v zmysle zákona 307/2014" ... ja neviem nájsť ten zmysel, podľa ktorého hľadá vzor zodpovednej osoby
Katy a R
19.05.15,14:16
ja tiež neviem - a prešla by som to bez ... - reagujem, len preto, aký smer to nabralo (len predpokladám, že robí smernicu a chce poradiť, zadefinovať - nemyslím, že si robí prdel)
Lilu1
20.05.15,05:44
Neviem komu o čo ide ale otázku som sformulovala presne tak, ako je to napísané. Kto pozná zákon 307/2014 tak určite vie aké sú povinnosti zamestnávateľa v zmysle tohto zákona. Ako napísala Katy a R robím smernicu a potrebovala som nejaký vzor pre zodpovednú osobu a vôbec nemám v úmysle si robiť prdel.
avalik
20.05.15,05:54
a aký "vzor" pre zodpovednú osobu potrebuješ? ktorý § ti ukladá vypracovať "niečo týkajúce sa zodpovednej osoby"?
Lilu1
20.05.15,06:03
Už nepotrebujem žiaden vzor....ak poznáš zákon, tak poznáš aj §11 ktorý hovorí "Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva najmenej 50 zamestnancov, a zamestnávateľ, ktorý je orgánom verejnej moci, je povinný určiť osobitnú organizačnú zložku alebo osobu (ďalej len "zodpovedná osoba"), ktorá plní úlohy zamestnávateľa podľa odsekov 4 až 7 a § 12..." kde sa síce nepíše konkrétne o "vzore" ale ak sa má určiť zodpovedná osoba, mne z toho vyplýva, že to má byť asi na papieri. Je veľa firiem, ktoré sa chytili tohto zákona a posielajú ponuky na vypracovanie internej smernice ako aj vzoru ZO. No nič. Tému som uzavrela. Prajem pekný deň.
avalik
20.05.15,06:28
doplnila som odpoveď