zahaj1
19.05.15,08:56
Dobrý deň, mám zmluvu na dobu určitú 1 rok do 31.12.2015 na polovičný úvazok, našla som si prácu na plný úvazok a chcem dať výpoveď, ale v zmluve mám dohodnuté podmienky že výpovedná doba je 2 mesiace a pri výpovedi podľa §63 ods. 1 písm. a a b je 3 mesiace. tak potom moja výpovedná doba musí byť 2 mesačná aj keď robím menej ako l rok ? A ako by to bolo ked by bola výpovedná doba 2 mesiace a ja by som chcela aj tak odísť skôr o 1 mesiac, v zmluve nie je dohodnuté ak odídem skor ako mi končí výpovedná doba budem im musieť vracať za ten l mesiac mzdu. Ako to potom prebieha ja napíšem klasickú výpoveď a potom im len poviem že po 1 mesiaci odchádzam ale je potrebné im to tiež oznámiť že odchádzam po mesiaci, poraďte prosím
Ďakujem
Tweety
19.05.15,06:59
Ak dáš výpoveď sama, VD je jednomesačná. Najlepšie by bolo skončiť PP Dohodou podľa § 60 ZP. Tu by ste si určili dátum odchodu a PP by týmto dátumom skončil.
Ak predsa dáš výpoveď a odídeš počas VD, zamestnáv. ti môže dať absenciu s krátením nároku na dovolenku.
zahaj1
19.05.15,07:04
na dohode sa sním nedá dohodnúť a miesto mi držia len 1 mesiac
Ďakujem pekne za odpoveď
Katy a R
19.05.15,07:13
Ak dohoda neprichádza do úvahy - a ak máš polovičný úväzok - tak za ten jeden - dva mesiace sa hádam bude dať časovo skĺbiť práca v obidvoch zamestnaniach - nejaká dovolenka v terajšom zamestnaní ... plus "porozumenie" u nového zamestnávateľa (nejaké nadpracovanie a pod) ?
zahaj1
19.05.15,07:18
A ešte sa chcem opýtať keď by som zamestnávateľovi dala ukončenie prac. pomeru dohodou /zatiaľ sme sa o tom rozprávali len ústne/ dokedy sa mi musí vyjadriť podám mu to osobne, lebo ak ani po písomnom doručení nebude súhlasiť s dohodou automaticky mi začne plynúť 2 mesačná výpovedná lehota alebo musím v tej dohode dopísať že keď nebude súhlasiť s dohodou tak ukončenie prac. pomeru končím 2 mesačnou výpovedou?
Ďakujem
ivka70
19.05.15,09:14
Zamestnavatel nema definovanu ziadnu zakonnu lehotu, nemusi sa vyjadrit vobec.
ak sa nevyjadri kladne, s dohodou nesuhlasi.

Ak si na dohodu nenapisala, ze v pripade nesuhlasu do napr. konca mesiaca maj ma byt povazovana za riadnu vypoved, tak ziadna VD z dohody nemoze plynut a neplynie, musis podat riadnu vypoved.
avalik
19.05.15,11:10
"Ak nebudes chciet dodrzat vypovednu dobu a nedohodnete sa na ukonceni PP dohodou (to by bolo prve, co by som zamestnavatelovi pisomne navrhla k 31.5.), mozno je lepsie ani vypoved nedavat a len den pred poslednym dnom v praci oznamit, ze viac neprides.
Snad ta primerna mesacna mzda za nedodrzanie VD pri polovicnom uvazku taka vysoka nebude. "

no tomuto odstavcu nerozumiem - ak sa nedohodnu, tak nedavat vypoved a len tak neprist do prace? cakat na vypoved od zamestnavatela z dovodu absencii? nedodrzanie vypovednej doby bez podanej vypovede? to je co za konstrukcia?

aka priemerna mesacna mzda za nedodrzanie VD? - ved v zadani pise, ze nic take v zmluve nema
jslancik
19.05.15,11:27
stručne a jasne - daj výpoveď, nastúp do roboty novej, keď bude treba. Bývalý zamestnávateľ ti môže akurát krátiť dovolenku, a to bude všetko. Krátenie/"prepadnutie" celej dovolenky u pôvodného zamestnávateľa snáď prežiješ.
ivka70
19.05.15,11:47
to nie som prehliadla .... tak bez pokuty a ano, skoncit s absenciami
zahaj1
19.05.15,18:19
krátenie, prípadne prepadnutie dovolenky mi nevadí, ale nový zamestnávateľ bude potrebovať všetky údaje od predchádzajúceho zamestnavateľa a keď nebude tento súhlasiť s dohodou nedá mi potrebné potvrdenia o skončení prac. pomeru, lebo nesúhlasí s dohodou a bude trvať na 2 mesačnej výpovednej lehote, tak neviem ako postupovať?
zahaj1
19.05.15,18:43
poradí niekto
Katy a R
19.05.15,18:49
aké konkrétne potvrdenia potrebuješ? Zamestnávateľ pri skončení PP je povinný dať ti potrebnú dokumentáciu - akýmkoľvek spôsobom skončí PP ... a nezvládneš obidva? (pri polovičnom PP)
veronikasad
19.05.15,18:56
K vzniku pracovného pomerui nie je nutné aby ten predchádzajúci bol ukončený. Môže ísť o tzv. súbežný pracovný pomer u oboch zamestnávatelov súčasne. Zápočtový list už nie je potrebný k preukazovaniu nároku na dovolenku, zamestnávatel ho požaduje len z dôvodu evidencie príp. exekučných zrážok a odchodného. Môžeš ho predložiť dodatočne, po ukončení prac.pomeru. Iná situácia by bola keby si sa išla evidovať na UP, tam ťa bez neho nezaevidujú.