MAGDALIENKA
23.05.06,14:46
Ahojte,
zaujíma ma, akým spôsobom zabezpečujete na došlých a vyšlých faktúrach, aby boli všetky náležitosti podľa § 10 Zákona o účte teda aby bol účtovným
dokladom. Tlačíte ku všetkým DF a VF likvidačné listy? Môj SW mi neumožňuje hromadnú tlač likvidačných listov, len jednotlivo (inak je to zdĺhavé) a je tu aj dosť veľká spotreba papiera. Môj predchodca používal pečiatku, do ktorej vpisoval predkontáciu, dátum a podpis priamo na DF, čo sa mi zdá tiež dosť prácne, ak má niekto mesačne 200 faktúr (okrem iného).
Aký je najčajtejší a správny spôsob? Ako to robíte vy?
Tweety
23.05.06,12:53
Ahojte,
zaujíma ma, akým spôsobom zabezpečujete na došlých a vyšlých faktúrach, aby boli všetky náležitosti podľa § 10 Zákona o účte teda aby bol účtovným
dokladom. Tlačíte ku všetkým DF a VF likvidačné listy? Môj SW mi neumožňuje hromadnú tlač likvidačných listov, len jednotlivo (inak je to zdĺhavé) a je tu aj dosť veľká spotreba papiera. Môj predchodca používal pečiatku, do ktorej vpisoval predkontáciu, dátum a podpis priamo na DF, čo sa mi zdá tiež dosť prácne, ak má niekto mesačne 200 faktúr (okrem iného).
Aký je najčajtejší a správny spôsob? Ako to robíte vy?Ak tvoj soft umožňuje( čo by mal) doplniť na faktúry všetky potrebné náležitosti s kontáciou podľa zákona o účtovníctve, tak nepotrebuješ likvidačný list, ale ja aj napriek tomu dávam, zicher, je zicher. Ten likvidačný je pomôckou.:cool:
Marianna01
24.05.06,20:57
Aj došlé aj odoslané fa sa ku mne dostávajú zväčša už vytlačené, preto si robím likvidačné. Ale môj soft mi urobí knihu faktúr so zaúčtovaním, kde mám MD/D sumy, DPH, dátumy a všetky náležitosti. Jedine podpis tam hodím mimo kolonky ;) . Takže tieto si nastrihám - sú to asi 5-10cm široké pásy - záleží od množstva účtov na doklade, pricvaknem, podpíšm a mám.
ivti
28.05.06,08:28
čo sú to likvidačné listy? Používajú sa len v PÚ?
Marianna01
28.05.06,11:17
čo sú to likvidačné listy? Používajú sa len v PÚ?

Ano. Dakedy sa používali pečiatky s tabuľkou, kde sa ručne vpisovali čísla účtov (predkontácie) a sumy, ako sa zaúčtoval daný doklad, dátumy a podpisy. Teraz nám soft povoľuje takéto lístky vytlačiť s už vypísanými údajmi, takže nemusíme zdĺhavo vypisovať všetky údaje ručne.